uzaicini

PIETEIKTIES JAUNUMIEM

NOTIKUMU KALENDĀRS

Nav notikumu

ZIEDOT TIEŠSAISTĒ

Summa Tooltip € 25.00
€ 50.00
€ 100.00
€ 250.00

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

TRANSLATE PAGE

Latvian English German Icelandic Norwegian Portuguese Russian Spanish

Konference 4.-5.novembrī - Labā prakse autisma jomā Latvijā un pasulē. Diagnostika, terapija, atbalsts

Piektdiena, 4.novembris

9:00 Konferences atklāšana. Prof.Malgožata Raščevska, LU PPMF dekāne
9:15 - 10:45 “Autisms kā spektrs: pētījumi un diagnostikas metodes” Sue Leekam (Lielbritānija)
11:15 - 12:45 “Vizuālā uzmanība un sensorās informācijas apstrāde AST gadījumos: pētījumi un uzmanības fokusa trenēšana” Tom Freeman, Georgina Powell (Lielbritānija)
12:45-13:45 Pusdienu pauze
13:45 – 15:00 “Autisms no attīstības perspektīvas” Martine Delfos (Nīderlande)
15:15 - 16:30 “Jauna perspektīvas autisma izpratnē” Monique Post (Lielbritānija)
16:30 – 18:00 “Sociālo un komunikācijas prasmju veicināšana” Virginija Juškevičiūte (Lietuva)

Sestdiena, 5.novembris

9:30-10:05 “Autisms un mūsdienu ģenētikas pētījumi” Daiga Bauze (Latvija)
10:05 - 10:40 “Ar autismu saistīto simptomu ārstēšana Latvijā un pasaulē” Ņikita Bezborodovs (Latvija)
11:10 - 11:55 “Diagnostisko instrumentu izvēle autiskā spektra traucējumu gadījumos” Aleksandrs Sorokins (Krievija/ ASV)
11:55 – 12:25 “ABA terapija uzvedības problēmu novēršanai: gadījumu analīze” Irina Ļevičeva (Latvija)
12:25 – 12:55 “Atkarība no palīdzības cilvēkiem ar AST: izcelsme, pazīmes, korekcijas iespējas”
12:55 13:45 Pusdienu pauze
13:45 - 15:45 Paralēlās darbnīcas:
Metodisko materiālu apmaiņas darbnīca pedagogiem, kuri strādā ar bērniem ar autiskā spektra traucējumiem vada Līga Bērziņa
Autisms un seksualitāte vada Inga Safina
16:00 – 18:00 Paralēlās darbnīcas:
Dusmu pārvaldīšana dažādās situācijās skolā bērniem ar uzvedības un komunikācijas traucējumiem vada Zane Kronberga
Autisms pieaugušo vecumā vada Dace Cīrule


Pieteikšanās konferencei: ej.uz/autismakonference
Sīkāka informācija: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Apmaksa:
Veicot pieteikšanos un apmaksu līdz 25.oktobbrim, dalības maksa:
- LAA biedriem un LU lektoriem - 45 eiro
- Vecākiem, kuriem ir bērni ar autismu, personām ar autismu un studentiem - 35 eiro
- Citiem - 60 eiro
- Tikai vienas dienas konferences apmeklējums - 35 eiro

Rekvizīti pārskaitījuma veikšanai par dalības maksu konferencē:
Biedrība "Latvijas Autisma apvienība"
Reģ. Nr.: 40008107099
Juridiskā adrese: Torņa iela 4, Rīga, LV-1050
Banka: AS SWEDBANK SWIFT: HABALV22 IBAN: LV03HABA0551036544131
Ja nepieciešams rēķins, lūdzam pieteikuma anketā ej.uz/autismakonference norādīt rekvizītus.

LAA augusta jaunumi

Labdien!
Atgādinām, ka šodien - 30.augustā plkst. 17:30 Tērbatas ielā 28-15 notiks tkšanās par aktualitātēm konferences veidošanā, kā arī par gatavošanos skolai. Pirmajā daļā no 17 plānots izrunāt konferences jautājumus, ja jums aktuālas tikai izglītības lietas, gaidīsim jūs no 18, kad plānojam runāt par pirmajām mācibu dienām skolā un pirmsskolā un gatavošanos tām.

Latvijas Universitāte sadarbībā ar Latvijas Autisma apvienību no 4. līdz 5.novembrim organizē konferenci "Labā prakse autisma jomā Latvijā un pasaulē. Diagnostika, terapija, atbalsts".

Lasīt tālāk ...

LAA jaunumi - tiekamies LAMPA festivālā rīt!

Rīt, piektdien, 1. jūlijā Latvijas Autisma apvienība ar Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā atbalstu piedalīsies sarunu festivālā LAMPA, kur veidosim simulāciju "Nākotnes mājas būvniecība" , kas parādīs to, kā sadarbojamies un kā varētu sadarboties drošas un iekļaujošas vides veidošanā. Ja plānojiet būt, aicinām Darbnīcu teltī ierasties nedaudz ātrāk - ap 15:45 .
Ja Jums ir laiks, iespējas un vēlēšanās, aicinām jūs palīgā veidot šo pasākumu, kā arī, protams, aicinām piedalīties. Ideja par šo simulāciju ir tapusi pēc tam, kad ar ar Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā padomes palīdzību izstrādājām materiālu "Vadlīnijas cilvēku ar autiskā spektra traucējumiem iekļaušanai darba tirgū" .
Mēs vēlamies šo materiālu nepārtraukti pilnveidot, tāpēc aicinām jūs izteikt viedokli par to, aizpildot pie materiāla esošo anketu. Mēs turpināsim veidot jaunas nodaļas, kā arī papildināsim esošās. Kā arī, protams, gaidīsim Jūs festivālā LAMPA vai citos pasākumos.

Sadarbībā ar Latvijas Mākslas akedēmijas Funkcionālā dizaina katedru mums ir ideja kādā skolā īstenot universālā dizaina principus, kas padara izglītības vidi drošu, pieejamu, saprotamu un iekļaujošu ikvienam

Lasīt tālāk ...

Jaunumi jūnijā

Pirmdien, 20. jūnijā plkst. 17:00 Latvijas Autisma apvienība aicina vecākus un speciālistus uz sarunu ar nodibinājumu „Caritas Latvija”, kuru struktūrvienībai „Jauniešu Pastorālā Māja” ir iecere izveidot Dienas aprūpes centru bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām ar iekļaušanas modeli kopienas dzīvē, kurš tiek īstenots cieņas un mīlestības pilnā vidē.
Šajā tikšanās reizē organizācija vēlēsies izzināt, kā labāk un kvalitatīvāk darboties, lai tajā pilvērtīgi justos arī bērni un jaunieši ar autiskā spektra traucējumiem - kādi speciālisti, pakalpojumi palīgmateriāli, pieejas ir nepieciešamas.
Tos, kuri netiek, aicinām aizpildīt APTAUJAS ANKETU .

Piektdien, 1. jūlijā Latvijas Autisma apvienība ar Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā atbalstu piedalīsies sarunu festivālā LAMPA, kur veidosim simulāciju "Nākotnes mājas būvniecība"

Lasīt tālāk ...

Latvijā pieejama programma “STOP 4-7” bērniem ar uzvedības traucējumiem

20160429-skalbes5

Biedrība “Skalbes” sadarbībā ar biedrību „Latvijas Autisma apvienība” īsteno projektu „Uzvedības terapija un sociālo prasmju trenēšana 4-8 gadus veciem bērniem ar uzvedības problēmām”, identifikācijas Nr. 2014.EEZ/PP/1/MIC/051, Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta „NVO fonds” ietvaros.

Projekta ietvaros Latvijā ir pilotēta jauna programma “STOP 4-7”, kas paredzēta bērniem ar uzvedības problēmām

Lasīt tālāk ...

Pārliecība, ka eju pareizā virzienā

20160425_ejam

Biedrība “Skalbes” sadarbībā ar biedrību „Latvijas Autisma apvienība” un ar Latvijas Kognitīvi biheiviorālās terapijas asociācijas atbalstu, īsteno projektu „Uzvedības terapija un sociālo prasmju trenēšana 4-8 gadus veciem bērniem ar uzvedības problēmām”, identifikācijas Nr. 2014.EEZ/PP/1/MIC/051, Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta „NVO fonds” ietvaros.
No 18.janvāra līdz 23.martam desmit nedēļas pēc kārtas 13 bērni vecumā no 4-8 gadiem, viņu vecāki un pedagogi piedalījās atbalsta programmas STOP 4-7 jau otrajā nodarbību ciklā

Lasīt tālāk ...

Jaunumi aprīlī

Latvijas Autisma apvienība sadarbībā ar Latvijas Universitāti šī gada oktobrī organizēs divu dienu konferenci par autismu. Ja Jums ir idejas par tēmām, kuras skatīt, par vieslektoriem, kurus aicināt, par darbnicām, vai arī Jums ir iespēja palīdzēt ar darbiem, padomiem, dodiet ziņu!

Sadarbībā ar Ziemeļvalstu padomi esam strādājuši pie vienas no lielākajām plaisām - izglītība un darba tirgus, un nododam jūsu vērtēšanā materiālu "Vadlīnijas cilvēku ar autiskā spektra traucējumiem iekļaušanai darba tirgū". Izdevums ir tapis ar Ziemeļu Ministru padomes finansiālu atbalstu.
Mēs vēlamies, šo materiālu nepārtraukti pilnveidot, tāpēc aicinām Jūs izteikt viedokli par to, aizpildot anketu, un turpināsim veidot jaunas nodaļas, kā arī papildināsim esošās.

Biedrībām un nodibinājumiem ir iespēja ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) atbalstu darbā sabiedrības labā iesaistīt jauniešus bezdarbniekus, piedaloties Eiropas Savienības projekta “Jauniešu garantija” atbalsta pasākumā "Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā". NVA biedrībām vai nodibinājumiem palīdzēs izvēlēties to darbības specifikai un prasībām visatbilstošākos kandidātus no NVA reģistrētajiem jauniešiem bezdarbniekiem vecumā no 18 līdz 24 gadiem.

Lasīt tālāk ...

Facebook

Twitter

YouTube