uzaicini

PIETEIKTIES JAUNUMIEM

NOTIKUMU KALENDĀRS

Nav notikumu

ZIEDOT TIEŠSAISTĒ

Summa Tooltip € 25.00
€ 50.00
€ 100.00
€ 250.00

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

TRANSLATE PAGE

Latvian English German Icelandic Norwegian Portuguese Russian Spanish

Pirmdien 6.oktobrī ABA - Piemērotas uzvedības analīzes seminārs

Paldies visiem vecākiem, kuri pieteicās un apmaksāja biļetes uz rītdienas izrādi.
Latvijas Leļļu teātris gaida Jūs ar ģimeni 3. oktobrī uz izrādi teātra muzejā Vakara pasaciņa "Kā ruksītis ciemos gāja". Izrāde sāksies plkst. 18:30 un notiks latviešu valodā. Vakars būs veltīts Latvijas Autisma apvienības bērniem un vecākiem. Tāpēc vecāki var nesatraukties, ja bērni kādam traucēs vai nesēdēs mierīgi, vai, ja būs nepieciešamība iet ārā no zāles. Droši nāciet pusstundu ātrāk, ja Jums tas nepieciešams, kā arī zinām, ka ir bērni, kuriem jāierodas pašā pēdējā minūtē.
Teātrī droši ejiet uz muzeju, ja ziniet, kur tas atrodas, vai pabrīdiniet, ja neziniet. Pēc tam Jums parādīs, kurp doties tālāk. Biļetes Jums nav jāuzrāda, bet, ja nākotnē vēlēsieties apmācīt bērnus teātra apmeklējumam, sagatavosim arī improvizētas biļetes. Pasākums notiks pirmo reizi, bet, ja ir interese nākotnē - dodiet ziņu - šādus pasākumus teātris gatavs organizēt katru mēnesi dažāda vecuma bērniem gan latviešu, gan arī krievu valodā.

Pirmdien, 6. oktobrī plkst. 17:00-19:00 notiks Virgīnijas Juškevičiūtes bezmaksas lekcija VECĀKIEM par ABA - Piemērotā uzvedības analīze (Applied Behavior Analysis) bērniem un pusaudžiem ar autiska spektra traucējumiem.

Otrdien, 7. oktobrī plkst. 16:00 Kalpaka Bulvārī 4 notiks Virgīnijas Juškevičiūtes lekcija psihologiem, speciālistiem un citiem interesentiem par ABA.
Virgīnija Juškevičiūte ir Piemērotās uzvedības analīzes (Applied Behaviour Analysis - ABA) konsultante ar Kārdifas un Saseksas universitāšu izglītību un deviņu gadu darba pieredzi Lielbritānijā darbā ar bērniem un pusaudžiem ar autiska spektra traucējumiem. Virgīnijas profesionālās pieredzes jomas ietver Funkcionālās komunikācijas treniņu, verbālās uzvedības mācīšanu, individuālo izglītības plānu veidošanu un ieviešanu, uzvedības problēmu novēršanu, kā arī vecāku un profesionāļu apmācību.

Sestdien, 11.oktobrī plkst. 11:00 notiks rotaļlietu sagatavošanas darbnīca kopā ar mākslinieci Līgu Dumpi. Šis būs īpašs pasākums vecākiem un bērniem. Šajās darbnīcās bērniem un vecākiem tiks dots īpašs uzdevums: izārdīt mīkstās rotaļlietas un sašķirot tās, lai sagatavotu materiālu jaunu rotaļlietu izveidošanai. Šo pasākumu iesakām bērniem, kuru sapnis ir paskatīties, kas lācītim vēderā, un ar kuriem var vienoties, ka šī ir īpaša vieta un īpaša darbnīca rotaļlietu izjaukšanai. Tāpat lūdzam rēķināties, ka būs nozīmīgs pūku un putekļu apjoms. Bet aizraujoši būs jebkurā gadījumā!

Piektdien, 17.oktobrī plkst. 16:00 - Jekaterina Tumaševiča vadīs praktisku semināru "Alternatīvās komunikācijas pamati".

Sestdien, 25. oktobrī plkst. 11:00 - Vecāku resursu pasākums. Šis īpašais pasākums notiks jau trešo gadu pēc kārtas. Kur atrast labākos interešu izglītības pulciņus bērniem ar AST? Kuri speciālisti var palīdzēt īpašu problēmjautājumu risināšanai? Kuras ir labākās skolas un kur citur īsteno labās prakses piemērus autisma jomā? Apmainīsimies pieredzē un ar kontaktiem.

Pirmdien, 27.oktobrī plkst 16:00 Annas Gubermanes seminārs KRIEVU valodā "Autisms - ar ko sākt?"

Piektdien 31.oktobrī plkst 17:00 Klīniskā psiholoģe ar vairak nekā 10 gadu praksi un specializāciju autisma jautājumos Olga Medvedeva vadīs semināru par būtiskiem autisma jautājumiem:
1) Nosacījumi PECS izmantošanai;
2) Nosacījumi ABA izmantošanai;
3) Nosacījumi Sociālo stāstu pielietošanai;
4) Nosacījumi Sociālās domāšanas pielietošanai;
5) galvenie un visparejie principi cilveku ar AST apmacībā.
Lekcija būs KRIEVU valodā, bet prezentacija tiks rādīta latviešu valodā.

Mūsu draugu ziņas:
Biedrība „Rīgas pilsētas „Rūpju bērns”” informē, ka no š.g. 1. novembra tiks atvērts jauns dienas aprūpes centrs „Cerību skola” jauniešiem ar īpaši smagiem garīgās attīstības traucējumiem, tai skaitā ar diagnozi - Autisms. Dienas centra adrese: Ludzas ielā 43, 2.speciālās skolas telpās. Saņemot RSD nosūtījumu par pakalpojuma saņemšanu, pakalpojums būs bezmaksas, izņemot ēdināšanu un transporta pakalpojumu.
Dienas centrā tiks nodrošinātas 12 klientu vietas jauniešiem no 16 gadu vecuma! Šobrīd 12 klientu grupa ir nokomplektēta, bet, uzsākot darbu, var rasties brīvas vietas, tāpēc, ja ir radusies interese par šādu pakalpojumu, lūgums zvanīt Margitai Erelei – 28451510.
Šobrīd šis dienas centrs turpina ļoti cītīgi meklēt labu profesionālu darbinieku komandu. Ja Jums ir zināmi cilvēki, kuri var atbilst darba specifikai, būsim ļoti priecīgi saņemt CV un motivācijas vēstuli uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .
Sīkāka informācija par brīvajām vakancēm: mājas lapā www.rupjuberns.lv .
Labklājības ministrija (LM) līdz 10.oktobrim aicina pieteikt labāko sociālo darbinieku konkursam „Labākais sociālais darbinieks Latvijā – 2014.gadā” ŠEIT.
Paldies visiem sociālajiem darbiniekiem, kuri jau sadarbojas ar Latvijas Autisma apvienību, sniedz informāciju par mūsu aktivitātēm ģimenēm, kurām nav pieejas ne e-pastiem, ne internetam vispār, kā arī palīdz gan ģimenēm, gan skolām un bērnudārziem gan ārkārtas, gan ikdienas situāciju risināšanā.

Starptautiskās ziņas:
Līdz 30. oktobrim studenti un absolventi no Latvijas aicināti pieteikties Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda (BAFF) stipendijām, kuru ieguvēji iegūs iespēju doties uz ASV un praktizēties labākajos Amerikas uzņēmumos. Programmas dalībnieki saņems stipendiju līdz 30 000 ASV dolāru gadā, kas iekļauj ceļa un veselības apdrošināšanas izmaksas, kā arī līdzekļus ikdienas tēriņu segšanai. Praktikanti ASV var pavadīt sešus līdz divpadsmit mēnešus. Turklāt programmas dalībniekiem tiks piemeklēta viņu interesēm, zināšanām un karjeras plāniem atbilstoša prakses vieta.
Būtiskākie kritēriji, izvēloties stipendiātus, ir kandidātu motivācija un skaidra nākotnes vīzija, atbilstība fonda misijai, akadēmiskie un profesionālie sasniegumi, kā arī angļu valodas zināšanas.
Vairāk informācijas par pieteikšanos stipendiju konkursam BAFF mājaslapā angļu valodā.

Facebook

Twitter

YouTube