uzaicini

PIETEIKTIES JAUNUMIEM

ZIEDOT TIEŠSAISTĒ

Summa Tooltip € 25.00
€ 50.00
€ 100.00
€ 250.00

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

TRANSLATE PAGE

Latvian English German Icelandic Norwegian Portuguese Russian Spanish

Turpmākās LAA aktualitātes aprīlī

LAA jaunumi aprīlī

Pirmdien, 13. aprīlī plkst. 17:00-19:00 aicinām uz nākamo sociālo stāstu darbnīcu - "Kā saprast mūsu bērnu dažādās bailes un kā palīdzēt pārvarēt tās". Šo ievada darbnīcu vadīs psiholoģe Zane Kronberga.
Noteikti piesakieties, un aicinām Jūs atsūtīt savas aktualitātes, kā arī mazās formulas, kā Jūs risiniet vai esiet atrisinājuši šos jautājumus.

Piektdien, 17.aprīlī plkst. 16:00-18:00 programmas „Talantīgas izglītības laboratorija” ietvaros notiks lekcija "Gudri bērni". Talantīgi bērni, autisms un apdāvinātība - vecāku un pedagogu jautājumi no cita skatu punkta. Lektors: Jūlijs Muraškovskis, TRIZ meistars, RISEBA pasniedzējs.
Saturs: Talanta izcelsme un būtība. Maksimālā talanta definīcija. Talantīgas domāšanas procedūras. Kas traucē apgūt talantīgu domāšanu? Talantīgās izglītības koncepcija. Pedagogs-pētnieks un skolnieks-pētnieks – jaunas koncepcijas pamats. Lekciju atbalsta nodibinājums „Fonds ASNI”.

Ceturtdien, 23. aprīlī plkst. 14:00-17:30 notiks seminārs pedagogiem „Uzvedības problēmu novēršana bērniem un pusaudžiem ar autiska spektra traucējumiem” , kuru vadīs Virginija Juškevičiūtė, MSc (Lietuva). Informējam, ka sakarā ar Jūsu lielo interesi norises vieta tiks mainīta, un par precīzu adresi informēsim nākamās nedēļas sākumā!
Piektdien, 24. aprīlī plkst. 17:00-19:00 notiks Burbuļballīte mūsu bērniem, brāļiem un māsām, kā arī, protams, vecākiem!
Dalības maksa: 7 eiro no viena cilvēka. Noteikti piesakieties, ja plānojiet nākt.
Šos pasākumus mūsu bērni ir ļoti iemīļojuši, bet tā kā mums aktieriem jāmaksā honorārs, lūdzam pārskaitīt dalības maksu arī tos, kuri bija pēdējās reizēs, bet to vēl nav paspējuši izdarīt.
Mūsu bankas rekvizīti:
Biedrība: Latvijas Autisma apvienība
Reģ. Nr.: 40008107099
Banka: AS SWEDBANK
SWIFT: HABALV22
IBAN: LV03HABA0551036544131


Mūsu draugu ziņas:
Turpinot pagājušajā gadā iesākto Ziedot.lv iniciatīvu, arī šogad biedrība "Oranžais stars" rīko "Vecāku dienas", kur varēsiet iegūt jaunas zināšanas un dalīties pieredzē ar citām ģimenēm.
Šī gada pirmā Vecāku diena notiks 24.aprīlī Rīgā, Balasta dambī 1a plkst. 9:00
Programma:
9:30-10:30 Noteikumi par ārstniecības un rehabilitācijas pasākumu nodrošināšanu no saziedotajiem līdzekļiem u.c. aktualitātes.
/Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta/
10:30-11:00 Aktualitātes sociālajā jomā.
/Rīgas domes Labklājības departamenta Sociālās pārvaldes Sociālās palīdzības administrēšanas nodaļas galvenā speciāliste - eksperte Laima Līduma/
11:15-12:00 Reitterapija, tās tiesiskais regulējums. Speciālistu kvalifikācija un tiesības. Kā izvēlēties savam bērnam piemērotāko reitterapijas speciālistu un citi jautājumi.
/Reitterapijas asociācijas vadītāja Olga Bērziņa/
12:00 -13:00 Valsts apmaksātie alternatīvās komunikācijas tehniskie palīglīdzekļi. Kam tās ir paredzētas? Kā tās atšķiras? Kā tās var palīdzēt? Kādi ir ierobežojumi un guvumi? Kā izvēlēties piemērotāko? Kā iemācīties lietot palīgierīci? Kā to saņemt? Un citi jautājumi.
/VSIA NRC "Vaivari" Tehnisko palīglīdzekļu centra audiologopēds Evija Griškeviča un LM Sociālo pakalpojumu departamenta vecākā eksperte Ineta Pikše/
13:00-14:00 Alternatīvās saziņas līdzekļi un ergonomiskie Tehniskie palīglīdzekļi ikdienas lietošanai personām ar kustību ierobežojumiem (informācija, praktiskie piemēri).
/Arbor Medical pārstāve Rasa Rutmane/
Pieteikšanās un sīkāka informācija: +371 22080338
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
http://www.palidziberniem.lv
http://www.draugiem.lv/oranzaisstars/

В Ригу приезжает DANврач Никола Антонучи (Nicola Antonnucci), занимающийся биомедицинским лечением расстройств аутистического спектра по методике Института исследований аутизма (Autism Research Institute). В Риге он будет с 24.04 по 26.04. Записываться на прием у его ассистента Юлии по мейлу Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Latvijas vispārējās, profesionālās, speciālās un interešu izglītības iestādes aicinātas iesaistīties starptautiskajā UNESCO Asociēto skolu projektā un pieteikties vai turpināt dalību jaunajā 2015.–2018. gada sasaukumā.
UNESCO Asociēto skolu projekts (ASP) ir UNESCO izveidots starptautisks skolu sadarbības tīkls ar mērķi bagātināt mācību saturu, ieviest modernas mācību metodes un pilnveidot mācību vidi, kas veicina radošumu un piederības sajūtu savai valstij un pasaulei. Tajā šobrīd iesaistījušās 10 000 izglītības iestādes no 181 valsts. Latvijā ASP līdz šim iesaistījušās 20 aktīvas un radošas mācību iestādes no visiem reģioniem.
Lai pieteiktos UNESCO ASP, skolām jāaizpilda pieteikuma anketa un kopā ar UNESCO LNK ģenerālsekretāres p.i. Baibai Moļņikai adresētu skolas motivācijas vēstuli līdz šī gada _31. maijam _jānosūta UNESCO LNK.
Plašāka informācija par projektu un pieteikšanās kārtība ŠEIT.

Citas aktualitātes:
Aicinām atsaukties brīvprātīgos jauniešus, asistentus, sociālos darbniekus, kuri darbojas autisma jomā un kuriem būtu iespēja un motivācija maija beigās vienu nedēļu piedalīties apmācībās Francijā!

Labklājības ministrija ir izstrādājusi MK noteikumu projektu grozījumiem Ministru kabineta 2012.gada 18.decembra noteikumos Nr. 942 „Kārtība, kādā piešķir un finansē asistenta pakalpojumu pašvaldībā”. Ja vēlaties piepazīties ar esošo redakciju un dot priekšlikumus izmaiņām, lūdzu, dodiet ziņu iespējami drīz, jo ierosinājumi jāsniedz līdz 15.aprīlim. Lūdzu, rakstiet savus priekšlikumus, pieredzi kaut brīvā formā, jo šis ir svarīgs posms mūsu bēnu dzīves kvalitātes nodrošināšanai.

Pašlaik studenti sadarbībā ar Latvijas Autisma apvienību veic divus nozīmīgus pētījumus. Ja nestrādājiet, aicinām Jūs aizpildīt šo anketu ŠEIT.

Tāpat aicinām Jūs aispildīt anketu par sociālo un mācību asistentu nepieciešamību ŠEIT.

Facebook

Twitter

YouTube