uzaicini

PIETEIKTIES JAUNUMIEM

ZIEDOT TIEŠSAISTĒ

Summa Tooltip € 25.00
€ 50.00
€ 100.00
€ 250.00

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

TRANSLATE PAGE

Latvian English German Icelandic Norwegian Portuguese Russian Spanish

Britu speciālisti aicina uz vizuālā atbalsta darbnīcām

20150603-rdld1

20150603-rdld2

Jūnija sākumā - 1., 2. un 3. jūnijā Latvijā ieradīsies Vizuālā atbalsta programmas WIDGIT SYMWRITER speciālists Dougs Vats, un viņa vizītes ietvaros ir plānotas trīs ļoti informatīvas un praktiskas bezmaksas lekcijas un darbnīcas :

Pirmdien, 1. jūnijā plkst. 14:00 - Vizuālais atbalsts problemātiskas uzvedības risināšanai skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs;
Otrdien, 2. jūnijā plkst. 14:00 - Vizuālā atbalsta sistēmas izveide dienas aprūpes centros cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem, lai veicinātu viņu patstāvību.
Pasākums notiek sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu.

Trešdien, 3. jūnijā plkst. 16:00 pasākums vecākiem - Vizuālais atbalsts ikdienā mājās: no haosa līdz struktūrai gan laika plānošanā, gan mantās. Vai tas ir iespējams?
Pasākums notiek sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu.

Lektors ir specializējies darbā ar jauniešiem ar īpašām vajadzībām, it īpaši ar audzēkņiem, kam ir emocionālie un uzvedības traucējumi. Lektoram ir 14 gadus ilga pieredze strādājot par vidusskolas skolotāju un mācot angļu valodu un literatūru. Lektors ir bijis atbildīgs par jauniešu garīgo aprūpi un sadarbojies ar dažādām ārpus skolas iestādēm, piemēram, sociālās labklājības dienestu, tiesu, policiju u.c.
Lektors divus gadus ir strādājis par skolas direktoru jauniešu cietumā, kur viņs bija atbildīgs par 500 jauniešiem un vadīja 80 darbinieku lielu kolektīvu.
Ja kāda organizācija vēlas uzaicināt ciemos šo speciālistu trešdien uz divām stundām, dodiet ziņu.
Ja jums ir savas idejas, jautājumi tēmām, it īpaši vecāku pasākuma ietvaros 3. jūnjā, priecāsimies par ierosinājumiem.
Tāpat mēs meklējam kādu, kurš būtu gatavs palīdzēt ar tulkošanu. Mēs ļoti vēlamies šo pasākumu veidot bez maksas, lai tas būtu pieejams iespējami plašam interesentu lokam.
Tā kā vietu skaits ierobežots, lūdzam savlaicīgi pieteikties!
Norises vieta: Latvijas Autisma apvienības birojs Rīgā, Torņa ielā 4, 1B-202.

Pārējās aktualitātes:
Piektdien, 15. maijā plkst. 16:00 - 18:00 sadarbībā ar zobu higiēnisti Andu Mironovu notiks pieredzes apmaiņas darbnīca vecākiem "Zobiņu un zobu lietas".
- Kā palīdzēt bērniem saglabāt zobu veselību ikdienā?
- Kā sagatavoties stomatologa apmeklējumam?
- Kā atvieglot norisi pie zobu higiēnista un stomatologa?
- Kā palīdzēt pārvarēt dažādās sensorās problēmas, kas varētu rasties un reizēm rodas?
- Kā palīdzēt nebaidīties?
- Vizuālais atbalsts.

Pirmdien, 18. maijā plkst. 17:00 klīniskā psiholoģe, psihoterapeite Līga Bernāte aicina uz tējas vakaru "Terapeitiskās spēles". Teraspēle jeb terapeitiskās spēles (theraplay) ir bērna un ģimenes terapija, kura izveido un uzlabo piesaisti, pašvērtējumu, uzticēšanos citiem un priekpilnu iesaistīšanos. Tā ir balstīta bērna un vecāka mijiedarbības veidos, ir personiska, fiziska un jautra. Terapeitiskās spēles mijiedarbība koncentrējas uz četrām pamata kvalitātēm, kas atrodamas vecāka-bērna attiecībās: Struktūra, Iesaistīšana, Gādība un Izaicinājums. Nodarbības laikā būs iespēja uzzināt sīkāk par šīs metodes pamatprincipiem un ieguvumiem, kā arī to kā tā tiek izmantota darbā ar autiskiem bērniem. šī metode piedāvā dažādas aktivitātes un kopābūšanas principus, ko vecāks vai skolotājs var izmantot ikdienā, lai veicinātu komunikāciju ar bērnu, kā arī palīdzētu bērnam regulēt viņa emocijas. Tikšanās laikā būs iespēja izmēģināt arī dažas aktivitātes no šīs metodes.

Sestdien, 23. maijā plkst. 11:00 notiks piktogrammu talka. Tajā aicināti lieli un mazi dalībnieki palīdzēt izgatavot dažādus vizuālā atbalsta materiālus bērniem ar autiskā spektra traucējumiem.
Aicinām pedagogus, vecākus, brāļus un māsas, speciālistus. Izgatavosim sev un palīdzēsim citiem ar materiāliem. Piesakoties lūdzam precizēt, kādām jomām Jums materiāli nepieciešami un vai Jums ir materiāli, ar kuriem vēlaties padalīties ar citiem.

Citas idejas:
Mēs vēlamies uzsākt ceļojumu ciklu ar mērķi apmeklēt izglītības iestādes, kur bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām iegūst profesionālās prasmes . Kā viņiem klājas ārpus mājām? Kādas ir izredzes jauniešiem atklāt, stiprināt savas stiprās puses un izmantot tās darbā? Kā šis mācību posms veicina patstāvību? Kā izdodas veidot patstāvīgu dzīvi? Kāda būs nākotne? Un kā mēs varam palīdzēt to veidot drošāku, stabilāku, jēgpilnāku?
Tie vecāki un citi interesenti, kuri ir gatavi doties uz Mežotnes internātvidusskolu pēc atbildēm uz šiem un citem jautājumiem piektdien, 12.jūnijā, aicinu dot ziņu iespējami drīz, lai varam saplānot transportu.

Facebook

Twitter

YouTube