uzaicini

PIETEIKTIES JAUNUMIEM

ZIEDOT TIEŠSAISTĒ

Summa Tooltip € 25.00
€ 50.00
€ 100.00
€ 250.00

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

TRANSLATE PAGE

Latvian English German Icelandic Norwegian Portuguese Russian Spanish

LAA jaunumi: šo pirmdien - Terapeitiskās spēles

Tā kā biedrība Latvijas Autisma apvienība visus pasākumus cenšas organizēt bez maksas, esam saskārušies ar izaicinājumiem segt īres maksu mūsu brīnišķīgajās telpās Vecrīgā. Lai risinātu šo situāciju, lūdzam jūs atbalstīt biedrību ar ziedojumiem vai arī, ja nepieciešams, piedāvājam par simbolisku samaksu teplas semināriem, nodarbībām, konsultācijām.
Jā, arī bērnu jubilejām (mūsu bērniem tur ļoti patīk) Torņa ielā 4.
Turam īkšķus!

Pirmdien, 18. maijā plkst. 17:00 klīniskā psiholoģe, psihoterapeite Līga Bernāte aicina uz tējas vakaru "Terapeitiskās spēles". Teraspēle jeb terapeitiskās spēles (theraplay) ir bērna un ģimenes terapija, kura izveido un uzlabo piesaisti, pašvērtējumu, uzticēšanos citiem un priekpilnu iesaistīšanos. Tā ir balstīta bērna un vecāka mijiedarbības veidos, ir personiska, fiziska un jautra. Terapeitiskās spēles mijiedarbība koncentrējas uz četrām pamata kvalitātēm, kas atrodamas vecāka-bērna attiecībās: Struktūra, Iesaistīšana, Gādība un Izaicinājums. Nodarbības laikā būs iespēja uzzināt sīkāk par šīs metodes pamatprincipiem un ieguvumiem, kā arī to kā tā tiek izmantota darbā ar autiskiem bērniem.
Šī metode piedāvā dažādas aktivitātes un kopābūšanas principus, ko vecāks vai skolotājs var izmantot ikdienā, lai veicinātu komunikāciju ar bērnu, kā arī palīdzētu bērnam regulēt viņa emocijas. Tikšanās laikā būs iespēja izmēģināt arī dažas aktivitātes no šīs metodes.

Sestdien, 23. maijā plkst. 11:00 notiks piktogrammu talka. Tajā aicināti lieli un mazi dalībnieki palīdzēt izgatavot dažādus vizuālā atbalsta materiālus bērniem ar autiskā spektra traucējumiem.
Aicinām pedagogus, vecākus, brāļus un māsas, speciālistus. Izgatavosim sev un palīdzēsim citiem ar materiāliem. Piesakoties lūdzam precizēt, kādām jomām Jums materiāli nepieciešami un vai Jums ir materiāli, ar kuriem vēlaties padalīties ar citiem.
Lūdzam pieteikties līdz trešdienai. Ja redzēsim, ka nav kvoruma, pasākums tiks pārcelts.

Pirmdien, 25.maijā plkst 17:00 daudzfunkcionālais kristīgais centrs «Ģimenes māja" aicina uz sarunu.
- Jūsu kā vecāku pieredze - kā veidot vasaras nometnes, kurās labi justos bērni ar autiskā spektra traucējumiem?
- kā palīdzēt Jums - vecākiem, sociālajiem darbiniekiem, pedagodiem Jūsu ikdienas ceļā,
- kā palīdzēt bērniem izprast jautājumus, kas saistīti ar Dievu?

Citas ziņas:
29.05.2015. notiks Saeimas un NVO forums „Līdzdalība, vienlīdzība un solidaritāte – mūsdienu vērtības ceļā uz drošību un brīvību”.
Foruma darbs tiks organizēts trīs paralēlās darba sesijās. Pirmo sesiju paredzēts veltīt pilsoniskās sabiedrības lomai drošības stiprināšanā vietējā un Eiropas līmenī. Otrajā sesijā plānots pārrunāt jautājumus, kas saistīti ar sociālās uzņēmējdarbības lomu sociālās nevienlīdzības mazināšanā. Savukārt trešajā darba sesijā plānots apspriest sabiedrības līdzdalību izglītības kvalitātes nodrošināšanā.
Trešajā darba sesijā uzstāšos arī es ar prezentāciju “Īpašais bērns ar īpašām spējām. Izdzīvošanas skola Latvijas skolās".
Nevalstisko organizāciju pārstāvji pieteikties forumam elektroniski var līdz 25.maija plkst.17.00.
Ar foruma programmu var iepazīties ŠEIT

Sanda Stikute no Rēzeknes Swedbank sociālo projektu konkursa ietvaros uzrakstījusi projektu "Smilšu dziednieciskais spēks", kura norises laikā plānoti smilšu kino paraugdemonstrējumi un radošās darbnīcas bērniem ar autiska spektra traucējumiem Rēzeknē un lūdz palīdzību nobalsot par projektu ŠEIT.

Citas idejas:
Mēs vēlamies uzsākt ceļojumu ciklu ar mērķi apmeklēt izglītības iestādes, kur bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām iegūst profesionālās prasmes. Kā viņiem klājas ārpus mājām? Kādas ir izredzes jauniešiem atklāt, stiprināt savas stiprās puses un izmantot tās darbā? Kā šis mācību posms veicina patstāvību? Kā izdodas veidot patstāvīgu dzīvi? Kāda būs nākotne? Un kā mēs varam palīdzēt to veidot drošāku, stabilāku, jēgpilnāku?
Tie vecāki un citi interesenti, kuri ir gatavi doties uz Mežotnes internātvidusskolu pēc atbildēm uz šiem un citem jautājumiem piektdien, 12.jūnijā, aicinu dot ziņu iespējami drīz, lai varam saplānot transportu.

Facebook

Twitter

YouTube