uzaicini

PIETEIKTIES JAUNUMIEM

ZIEDOT TIEŠSAISTĒ

Summa Tooltip € 25.00
€ 50.00
€ 100.00
€ 250.00

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

TRANSLATE PAGE

Latvian English German Icelandic Norwegian Portuguese Russian Spanish

Latvijas vēstnieces fotogrāfiju un bērnu zīmējumu izstāde Portugāles Parlamentā

20150517_teraspeles

20.maijā Lisabonā, Portugāles Republikas parlamentā (Assembleia da Republica) tika atklāta fotogrāfiju, zīmējumu un gleznu izstāde „Skatieni” (Olhares). Izstāde ir veidota no Latvijas vēstnieces Portugālē Aldas Vanagas četru darba gadu Portugālē uzņemtajām fotogrāfijām, kurās redzamas Portugāles piekrastes bākas un ziedi, un bērnu un jauniešu ar autismu darinātie darbi, kas tapuši pēc šīm fotogrāfijām. Projekta iniciatore ir Latvijas vēstniece, kura ciešā sadarbībā ar Portugāles Autisma apvienību (APPDA-Lisboa, Associação Portuguesa para as Perturbações do Desenvolvimento e Autismo) un Portugāles parlamentu, strādāja pie izstādes tapšanas kopš pagājušā gada vasaras.
Cilvēkiem ar autismu piemīt dažādi talanti un īpašas spējas. Šajā izstādē tiek uzsvērti mākslinieciskie talanti- zīmēšana, gleznošana, grafika. Viena no autismu raksturojošām pazīmēm komunikācijas - izteikšanās un runas- grūtības. Taču šie cilvēki jo spilgti prot komunicēt citos veidos, piemēram, ar mākslas vai mūzikas palīdzību.
Atklājot izstādi, Latvijas vēstniece iepazīstināja klātesošos ar māksliniecisko ideju un darbu tapšanas gaitu. Vēstnieces uzņemtās fotogrāfijās iemūžināti konkrēti objekti-bākas un ziedi, noteikti mirkļi laikā – no 2011.gada līdz 2014.gadam, un telpā- Portugālē: Lisabonā, Kaškaiš, Ešpišela un Sv.Vinsenta ragā un Azoru salās. Savukārt, jauno mākslinieku radošais gars un mākslinieciskās spējas nepazīst robežu ne telpā, ne laikā, kā rezultātā tapuši neatkārtojami un interesanti darbi. Šodien atklātā izstāde „Skatieni” spilgti parāda, cik dažādi esam, cik ļoti dažādi redzam it kā vienas un tās pašas lietas un parādības. Apsveicama un jo īpaši izceļama ir jauno mākslinieku spēja tik kreatīvā veidā atklāt, uzzīmēt, uzgleznot, parādīt citiem, ko redzam un jūtam.

20150517_teraspeles-1 20150517_teraspeles-2

Fotogrāfiju un zīmējumu izstāde ir tapusi Latvijas prezidentūras ES padomē ietvaros un tās atklāšanā Lisabonā šodien piedalījās Portugāles parlamenta deputāti, valdības pārstāvji, ārvalstu vēstnieki un daudzi citi interesenti. Portugāles parlamentā izstāde „Skatieni” ir apskatāma līdz 28.maijam, un par tās izrādīšanu arī citviet Portugālē interesi jau izrādījušas arī citas Portugāles institūcijas.

20150517_teraspeles-3

Facebook

Twitter

YouTube