uzaicini

PIETEIKTIES JAUNUMIEM

ZIEDOT TIEŠSAISTĒ

Summa Tooltip € 25.00
€ 50.00
€ 100.00
€ 250.00

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

TRANSLATE PAGE

Latvian English German Icelandic Norwegian Portuguese Russian Spanish

LAA jaunumi jūnijā

20150611-rdld

Tuvākie notikumi:
Atgādinu, ka piektdien, 5. jūnijā plkst. 11:00 dodamies uz Mežotnes internātvidusskolu ar mērķi uzsākt ceļojumu ciklu, lai viesotos izglītības iestādēs, kur bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām iegūst profesionālās prasmes.
- Kā viņiem klājas ārpus mājām?
- Kādas ir izredzes jauniešiem atklāt, stiprināt savas stiprās puses un izmantot tās darbā?
- Kā šis mācību posms veicina patstāvību?
- Kā izdodas veidot patstāvīgu dzīvi?
- Kāda būs viņu nākotne?
- Un kā mēs varam palīdzēt to veidot drošāku, stabilāku, jēgpilnāku?
Plānojam to veidot kā tradīciju, un esam izvēlējušies jau nākamās divas skolas, bet par to - jūlija jaunumos.
Ja plānojiet doties, dodiet ziņu. Tā kā ir pieteikušies 10 cilvēki, priecāsimies, ja pieteiksies kāds, kam ir transports un kas varētu aizvest vēl trīs dalībniekus.

Ceturtdien, 11. jūnijā plkst. 15:00-17:00 notiek piktogrammu talka


. Tajā aicināti lieli un mazi dalībnieki kopīgi izgatavot vizuālā atbalsta materiālus bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, kurus izmantot bērnudārzos, skolās, dienas centros, ģimenē un citviet. Aicinām ciemos sociālos darbiniekus, speciālistus, pedagogus, vecākus, arī brāļus un māsas. Izgatavosim sev, kā arī parasti sagatavojam arī citām skolām un vecākiem, kuriem nav iespēju ierasties.
Piesakoties lūdzam precizēt, kādām jomām Jums materiāli nepieciešami, lai varam savlaicīgi sagatavoties.
Pasākums notiek sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu.

Pirmdien, 15. jūnijā plkst. 14:00 pieredzes apmaiņas darbnīca "Ikdienas darbs ar bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, izmantojot montessori metodes. Kā sākt un kā turpināt? Organizācija un darbs ar autiskiem bērniem. Darba metodes". Darbnīcu vadīs PII "Saulespuķe" vadītāja Līga Valmiera un viņas brīnišķīgā komanda. Būs saruna gan par praktisku darba organizāciju, gan arī, protams, radoši, praktiski padomi. Īpaši aicinām kolēģus no citām pirmsskolām uz pieredzes apmaiņas sarunām!

Ceturtdien, 18. jūnijā plkst. 16:00 - "Autisms un pubertitāte".
- Kad un kā stāstīt par pārmaiņām ķermenī?
- Atbalsts uzvedības regulēšanā pubetritātes vecumā.
- Vizuālais atbalsts un citi būtiski jautājumi.

Piektdien, 19. jūnijā plkst. 16:00 - Vecāku resursu pasākums "Autisms un tehnoloģijas". Kā stiprināt bērna īpašās spējas, zināšanas, kā mazināt atkarību no bezjēdzīgām spēlēm un motivēt pozitīvam, rezultatīvam darbam un sadarbībai ārpus tehnoloģijām" Būs nedaudz teorijas, daudz aplikāciju piemēri un, protams, pieredzes apmaiņa.

Latvijas Autisma apvienība pirms gada kopīgi ar Valsta darba inspekciju izstrādāja animācijas filmu "Autisms un darba tirgus". Priecājamies, ka tā pagājušajā gadā ir bijusi skatītākais video VDI kanālā, un šogad tā tiks tulkota arī igauņu valodā.


Tāpat atgādinām, ka pagājušajā gadā Latvijas Autisma apvienība adaptēja divas brīnišķīgas animācijas filmas no spāņu valodas:

Ja jūs zinat kādus materiālus, kurus būtu vērts adaptēt no citām valodām latviešu valodā, dodiet ziņu - reizēm tas neprasa daudz darba, bet dod lielisku rezultātu autisma atpazīstamības veicināšanā.

Mūsu draugu ziņas:
No 18. līdz 20. jūnijam 9:00-16:00 notiks Beļģijas uzvedības terapeita Wim de Mey seminārs psihologiem par bērnu uzvedības problēmām, t.sk. hiperaktivitātes izpausmju mazināšanu. Pieteikšanās: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) un LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Izglītības pētniecības institūts aicina Jūs piedalīties konferencē "Izglītības kvalitāte un vide starptautiskā salīdzinājumā. Latvija OECD PISA un OECD TALIS programmā", kas notiks 2015. gada 17. jūnijā plkst. 9.30 – 16.00 Rīgā, Raiņa bulvārī 19, LU Lielajā aulā.
Konferences dalībnieki: izglītības politikas veidotāji un īstenotāji, pētījumu dalībskolu direktori un skolotāji, izglītības pētnieki, pārstāvji no izglītības pārvaldēm, skolotāju, skolu direktoru un vecāku organizācijām.
Sīkāka informācija: http://www.ipi.lu.lv/konferences/

Facebook

Twitter

YouTube