uzaicini

PIETEIKTIES JAUNUMIEM

ZIEDOT TIEŠSAISTĒ

Summa Tooltip € 25.00
€ 50.00
€ 100.00
€ 250.00

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

TRANSLATE PAGE

Latvian English German Icelandic Norwegian Portuguese Russian Spanish

LAA tuvākie pasākumi septembrī un oktobrī

20150930_rdld

Kā varbūt esat pamanījuši, medijos ir aktualizējušies iekļaujošās izglītības jautājumi un laikraksts Diena uzdod jautājumus mūsu apvienībai, kā veidojas īpašo bērnu vecāku sadarbība ar skolām. Kas izdodas un kas ne? Gaidīsim jūsu stāstus, kuri nav vienkārši, un ļoti ceram arī uz pozitīvo pieredzi. Un tā kā esam ciešā kontaktā ar daudzām skolām, mīļie pedagogi, vadītāji, varbūt arī jums ir ko teikt vismaz dažos no šiem jautājumiem?
Ja Jums ir atbildes uz kādiem no zemāk minētajiem Dienas jautājumiem, lūdzu sūtīt atbildes līdz CETURTDIENAI, 24. septembrim .
- Kā Jums šķiet, vai Latvijā vecāki arvien aktīvāk iesaistās skolu dzīvē un skolu uzlabošanā?
- Kāda ir situācija skolās bērniem ar īpašām vajadzībām? Cik pretimnākoša ir skola vecākiem vai tomēr ģimenei ir jāuzņemas liela iniciatīva komunikācijā ar izglītības iestādi un sava bērna interešu pārstāvēšanā?
- Ko vecāku organizācijas redz kā savus galvenos uzdevumus, lai uzlabotu vecāku veiksmīgu sadarbību ar skolu?
- Kas, Jūsuprāt, ir akūtākie jautājumi skolās, kuru risināšanā vecākiem jāiesaistās - gan izglītības kvalitātes ziņā, gan skolu vides uzlabošanā, gan bērnu labsajūtā skolās?
- Ko jau ir izdevies panākt, un pie kā vēl ir jāstrādā?
- Ko tīri praktiski vecāki var darīt, lai viņu bērnu skola būtu labāka, progresīvāka?
- Cik, Jūsuprāt, Latvijas skolas ir atvērtas pret vecāku iniciatīvām un priekšlikumiem, ierosinājumiem? Kādos gadījumos/jautājumos vecāki un skola pārstāv divas pretējas frontes?
- Vai jūtat, ka vecākiem pašiem ir nepieciešams vairāk izglītoties, lai viņi spētu vairāk iesaistīties izglītības kvalitātes kāpināšanā savu bērnu skolās?
- Ja tas ir vajadzīgs, kādas vecāku izglītošanas aktivitātes rīko vecāku organizācijas?

Priecājamies par jūsu lielo interesi par elektronisko grāmatu "Divkārt īpašie bērni, jeb apdāvinātie bērni ar AST skolā". Pirmajās dienās lejupielādēti vairāk nekā 300 eksemplāri, un īpaši priecājamies par skolām, kurām ir izdevies to nodrukāt saviem pedagogiem.
Nākamās nedēļas laikā publicēsim arī praktisko materiālu pirmsskolām un vecākiem "Autisms un pašaprūpe".

Mūsu aktualitātes, pasākumi, kuri notiek LAA telpā Torņa ielā 4, 1B-202 (visi pasākumi ir bezmaksas):
Atgādinām vecākiem, ka ceturtdien, 24. septembrī plkst. 15:30-17:30 notiek vecāku atbalsta grupa par bērnu uzvedības problēmu novēršanu. Nodarbībās ir iekļauta gan teorija par uzvedības veidošanas un uzturēšanas principiem, kā arī tiek pārrunātas ikdienas situācijas, kurās autiski bērni izturas problemātiski un izaicinoši. Tie vecāki, kuri ir pieteikušies, bet netiek, lūdzu, brīdiniet!

30. septembrī plkst. 17:00 - Piktogrammu talka.
Pēc jūsu lūguma veidojam atkārtotu piktogrammu talku vizuālā atbalsta materiālu izveidei uz magnētiskām virsmām. Plānotās tēmas: Laika plānošana un sociālās situācijas, kā arī, protams, jūsu vajadzības.
Tā kā magnētisko piktogrammu gatavošanas process ir sarežģīts un laikietilpīgs, lūdzam, sūtot pieteikumu un precizēt savas aktualitātes.
Pasākums notiek sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu.

2. oktobrī plkst. 15:00 notiks pirmā praktiskā lekcija speciālistiem "Bērns ar autiskā spektra traucējumiem skolā". Aicinām bērnu asistentus un pedagogus piedalīties 3 nodarbību/ atbalsta grupas ciklā par bērnu uzvedības problēmu novēršanu. Nodarbībās plānots iekļaut teoriju par uzvedības veidošanas un uzturēšanas principiem, kā arī pārrunāt ikdienas situācijas, kurās autiski bērni izturas problemātiski un izaicinoši.
Grupas dalībnieku skaits ierobežots. Nodarbību laiks: piektdienās plkst. 15:00-17:30; tikšanās notiks 2.10., 9.10., 30.10. Grupu vada klīniskā psiholoģe, psihoterapeite Ieva Bite. Visas nodarbības ir bez maksas. Pieteikties uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Pirmdien, 5.oktobrī plkst. 17:00 notiks resursu pasākums vecākiem, kuru bērni jau ir pieauguši vai tūlīt būs pieauguši.
Tradicionāli vecāku resursu pasākumā apskatām jautājumus: Kuri speciālisti var palīdzēt ikdienā un īpašu problēmjautājumu risināšanā? Kuri dienas centri ir piemēroti, kādas skolas, tālākizglītības iespējas, darba vietas un kur citur īsteno labās prakses piemērus autisma jomā? Apmainīsimies pieredzē ar kontaktiem un idejām, kā uzlabot dzīves kvalitāti jums un jūsu bērniem.

Starptautiskās ziņas:
Starptautiskā konference "Understanding and managing challenging behaviour conference", 10 November, Exeter Every day, people on the autism spectrum are expected to cope with the challenges of a world which can often seem bewildering and irrational. This can cause high levels of anxiety and stress, resulting in behaviours that can be difficult for other people to deal with and offer significant challenges to professionals involved in the provision of educational, health and welfare services.
This conference features key speakers who will discuss the reasons for certain behaviours in people on the autistic spectrum.

Latvijas Autisma apvienība Torņa ielā būs līdz decembra sākumam, tāpēc joprojām meklējam jaunas telpas. ja Jums ir idejas, kur varētu būt mūsu jaunā mītnes vieta, lūdzu, dodiet ziņu.

Facebook

Twitter

YouTube