uzaicini

PIETEIKTIES JAUNUMIEM

ZIEDOT TIEŠSAISTĒ

Summa Tooltip € 25.00
€ 50.00
€ 100.00
€ 250.00

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

TRANSLATE PAGE

Latvian English German Icelandic Norwegian Portuguese Russian Spanish

LAA pasākumi oktobrī

2015-asistenti

Informējam, ka jau ir pieejams materiāls "MĀCĪBU ASISTENTI bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, kā arī bērniem ar uzvedības traucējumiem IZGLĪTĪBAS IESTĀDĒ"

Tā kā pašlaik šajā jomā ir ļoti daudz neskaidrību, esam centušies apkopot gan normatīvo aktu aspektus, gan arī praktiskus ieteikumus.
Redzam, ka materiāls vēl nav pilnīgs, un ja Jums ir kādas korekcijas, praktiski piemēri, ierosinājumi materiāla papildināšanai, esam Jūsu rīcībā.

Aicinām atsaukties vecākus, kuru bērniem ir asistents un kurus skar izmaiņas MK noteikumos "Grozījumi Ministru kabineta 2012.gada 18.decembra noteikumos Nr.942 “Kārtība, kādā piešķir un finansē asistenta pakalpojumu pašvaldībā" . Vēršam uzmanību, ka minētajos grozījumos paredzēts, ka turpmāk asistenta pakalpojumu izmantošana brīvā laika aktivitātēm tiks samazināta no 10 stundām nedēļā līdz 2 stundām nedēļā. Tas nozīmē, ka samazināsies asistenta atalgojums, ja vecāki bērna ikdienas aktivitātes nemainīs, pievienojot kādus papildus pasākumus, kur iespējams pretī iegūt "parakstu" par rehabilitāciju utml. Lai šo nepieļautu, mums nepieciešams Latvijas Autisma apvienības - vecāku pārstāvis nākamās otrdienas, 13.oktobra, Ministru kabineta sēdē, lai iebilstu PRET šo MK noteikumu pieņemšanu.

17.oktobrī LAA telpās notiks animācijas darbnīca bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem. Katra darbnīca būs pusotru stundu gara. Bērni un pieaugušie, kuri vēlas piedalīties: aicinām pierakstīties kādā no darbnīcām sekojošos laikos:
10:00-11:30, 12:00-13:30, 14:00-15:30
Darbnīcas mērķis ir veicināt socializēšanos un jaunu prasmju veidošanos. Kopīga darbošanās nelielās grupās, lai veidotu vienu animācijas filmu, ceļ motivāciju sadarboties, trenē pacietību un radošās prasmes, un dalībniekiem parasti ir liels prieks par padarīto.
Animācijas darbnīcu materiāls būs plastilīns, jo tas attīsta sīko pirkstu motoriku, ir patīkams taustei un viegli transformējams, bet tāpat piedāvāsim krāsas, rotaļlietas un citus materiālus.
Te - mūsu citu gadu darbi:
;
Tāpat aicinām pieteikties brīvprātīgos, kuri varētu palīdzēt darbnīcas norisēs - gan plānošanas posmā, gan pašā pasākumā.

21. oktobrī plkst. 16:00 plānota otrā Draugu darbnīca tiem bērniem un jauniešiem, kurus interesē tehnoloģijas. Mums ir ideja veidot šos pasākumus regulārus, lai viņi varētu satikties un sadraudzēties, kopīgi plānot idejas un īstenot tās gan individuāli, gan kopā.
Mīļie vecāki, ja plānojiet ar bērniem nākt uz šo pasākumu, noteikti piesakieties, lai varam saplānot programmu, balstoties uz viņu interesēm. Ja netiekat šajā laikā, bet ir interese par pasākumu, arī dodiet ziņu.
Aicinām paņemt līdzi kaut ko garšīgu.

30. oktobrī plkst. 15:00 notiks praktiskā lekcija speciālistiem "Bērns ar autiskā spektra traucējumiem skolā". Nodarbībās plānots iekļaut teoriju par uzvedības veidošanas un uzturēšanas principiem, kā arī pārrunāt ikdienas situācijas, kurās autiski bērni izturas problemātiski un izaicinoši.
Grupas dalībnieku skaits ierobežots. Nodarbību laiks: plkst. 15:00-17:30; Grupu vada klīniskā psiholoģe, psihoterapeite Ieva Bite. Visas nodarbības ir bez maksas.
Pieteikties uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Starptautiskās ziņas:
Speciālās izglītības žurnālam SAGE oktobrī ir bezmaksas pieeja visiem rakstiem

Starptautiskā konference "Understanding and managing challenging behaviour conference", 10 November, Exeter.
Every day, people on the autism spectrum are expected to cope with the challenges of a world which can often seem bewildering and irrational. This can cause high levels of anxiety and stress, resulting in behaviours that can be difficult for other people to deal with and offer significant challenges to professionals involved in the provision of educational, health and welfare services.
This conference features key speakers who will discuss the reasons for certain behaviours in people on the autistic spectrum.

Mūsu draugu ziņas:
Latvijas skolēni un jaunieši atkal tiek aicināti veidot nākamā gada kalendāru kopā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un izglītības uzņēmumu „Lielvārds”! Šogad zīmējumu konkursa tēma ir „Miers sākas ar mani”, aicinot iesniegt savu vizuālo redzējumu par to, kas ir miers - gan globāli, gan individuāli, kā arī atklāt, kur mēs mieru varam meklēt unkā to saglabāt.
Vairāk informācijas atradīsiet ŠEIT.

Latvijas Autisma apvienība Torņa ielā būs līdz decembra sākumam, tāpēc joprojām meklējam jaunas telpas. ja Jums ir idejas, kur varētu būt mūsu jaunā mītnes vieta, lūdzu, dodiet ziņu.

Facebook

Twitter

YouTube