uzaicini

PIETEIKTIES JAUNUMIEM

ZIEDOT TIEŠSAISTĒ

Summa Tooltip € 25.00
€ 50.00
€ 100.00
€ 250.00

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

TRANSLATE PAGE

Latvian English German Icelandic Norwegian Portuguese Russian Spanish

LAA pozitīvie jaunumi oktobrī

Sveicieni oktobrī! Mīļie vecāki, pedagogi un citi! Mēs sākam lolot vienu ļoti, ļoti īpašu atbalsta projektu un, lai tas varētu tapt, mums ir nepieciešami jūsu stāsti. Stāsti par mūsu īpašajiem bērniem pirmsskolā un skolā. Arī ārpus izglītības sistēmas. Par izaicinājumiem grūtībām, ar kurām saskaraties un esat saskārušies jūs kā vecāki un jūs kā pedagogi. Tie reizēm beidzas pat ar to, ka jāmeklē jauna mācību vieta. Un reizēm tā jau ir kārtējā. Un reizēm bērni paliek ārpus izglītības sistēmas... Lūdzam rakstīt arī par grūtībām, ar kurām saskaraties, darot labāko, kas jūsu spēkos, bet tomēr ir kas pietrūcis - zināšanas, pieredze, materiāli, sadarbība vai kas cits. Priecāsimies kaut vai par vairākiem teikumiem.
Kādus risinājumus un palīdzību meklējāt un neatradāt? Vai ko meklējiet un neatrodiet pašlaik?
Un, protams, priecāsimies arī par pozitīvajiem stāstiem.
Noteikti nodrošināsim anonimitāti.

Mūsu notikumi:
Sestdien, 17.oktobrī LAA telpās notiks animācijas darbnīca bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem . Katra darbnīca būs pusotru stundu gara. Bērni un pieaugušie, kuri vēlas piedalīties: aicinām pierakstīties kādā no darbnīcām sekojošos laikos:
10:00-11:30, 12:00-13:30, 14:00-15:30. Ir vēl brīvas vietas!
Kopīga darbošanās nelielās grupās, lai veidotu vienu animācijas filmu, ceļ motivāciju sadarboties, trenē pacietību un radošās prasmes, un dalībniekiem parasti ir liels prieks par padarīto.
Animācijas darbnīcu materiāls būs plastilīns, jo tas attīsta sīko pirkstu motoriku, ir patīkams taustei un viegli transformējams, bet tāpat piedāvāsim krāsas, rotaļlietas un citus materiālus.
Te - mūsu citu gadu darbi:
;
Tāpat aicinām pieteikties brīvprātīgos, kuri varētu palīdzēt darbnīcas norisēs - gan plānošanas posmā, gan pašā pasākumā.

Trešdien, 21. oktobrī plkst. 16:00 plānota otrā Draugu darbnīca tiem bērniem un jauniešiem, kurus interesē tehnoloģijas. Mums ir ideja veidot šos pasākumus regulārus, lai viņi varētu satikties un sadraudzēties, kopīgi plānot idejas un īstenot tās gan individuāli, gan kopā.
Mīļie vecāki, ja plānojiet ar bērniem nākt uz šo pasākumu, noteikti piesakieties, lai varam saplānot programmu, balstoties uz viņu interesēm. Ja netiekat šajā laikā, bet ir interese par pasākumu, arī dodiet ziņu.
Aicinām paņemt līdzi arī kaut ko garšīgu.

Piektdien, 30. oktobrī plkst. 15:00 notiks praktiskā lekcija speciālistiem "Bērns ar autiskā spektra traucējumiem skolā". Nodarbībās plānots iekļaut teoriju par uzvedības veidošanas un uzturēšanas principiem, kā arī pārrunāt ikdienas situācijas, kurās autiski bērni izturas problemātiski un izaicinoši.
Grupas dalībnieku skaits ierobežots. Nodarbību laiks: plkst. 15:00-17:30; Grupu vada klīniskā psiholoģe, psihoterapeite Ieva Bite. Visas nodarbības ir bez maksas. Pieteikties uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Vēl viena mūsu ziņa:
Latvijas Autisma apvienība ir saņēmusi atļauju tulkot un drukāt, šķiet, vienu no lieliskākajām grāmatām par autismu un darba tirgu: "Vocational Training and Inclusion for People with Autism"
Tā ir uzrakstīta vieglā, brīnišķīgā angļu valodā, un esam jau izmantojuši to lekcijās nodarbinātības valsts aģentūras speciālistiem un citur. Tā kā mūsu resursi, maigi sakot, ir ierobežoti, aicinām atsaukties tos, kuriem būtu iespēja pārtulkot kaut lappusi no šī materiāla, kā arī varētu sniegt palīdzību drukā, lai šī grāmata varētu nonākt profesionālajās izglītības iestādēs, kā arī pie darba devējiem.
Paldies jau iepriekš!
Te mūsu veidotā filmiņa par darba tirgu:


Mūsu draugu ziņas:
2015. gada 22. oktobrī plkst. 10.00-15.00 visās „Biedrības „Rīgas pilsētas „Rūpju bērns”” struktūrvienībās ir atvērto durvju diena. Dienas aprūpes centri „Cerību tilts”, „Cerību māja”, atbalsta centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu ģimenēm „Asniņš„, dienas aprūpes centrs un grupu māja „Mēness māja” , grupu dzīvoklis „Šūpoles”, galdniecības darbnīca „Skaida” gaidīs ciemos vecākus, vecvecākus, atbalsta personas un citus interesentus. Droši ņemiet līdzi savus bērnus.
Sīkāka informācija pa tel. 28451510 (Margita) vai www.rupjuberns.lv

Mēs priecājamies ka daudzas biedrības, gan Rīgā, gan īpaši ārpus Rīgas palīdz jums gan praktiski, gan emocionāli, un lūdzam Jūs veltīt dažas minūtes laika, lai nosūtītu Tiesībsargam paldies jūsu palīgiem. Šis mazais paldies reizēm dod spēku turpināt iesākto ne vienkāršo darbu. Te pati ziņa:
Tiesībsargs Juris Jansons 13. oktobrī ir izsludinājis konkursu “Gada balva personu ar invaliditāti atbalstam”. Konkursa mērķis ir identificēt labās prakses piemērus un sekmēt personu ar invaliditāti intereses pārstāvošo nevalstisko organizāciju darbību.
Ikvienu Latvijas iedzīvotājs ir aicināts pieteikt konkursam nevalstiskās organizācijas, kas palīdzējušas cilvēkiem ar invaliditāti. Konkursam izvēlētas 7 nominācijas, kurām iespējams pieteikt atbilstošākās nevalstiskās organizācijas (“Skaļākā balss”, “Nodarbinātības veicinātājs”, “Digitālās integrācijas veicinātājs”, “Pakalpojumu nodrošinātājs”, “Izglītības veicinātājs”, “Sociālā kampaņa”, “Bērnu ar invaliditāti aizstāvis”).
Latvijas Autisma apvienība Torņa ielā būs līdz decembra sākumam, tāpēc joprojām meklējam jaunas telpas. ja Jums ir idejas, kur varētu būt mūsu jaunā mītnes vieta, lūdzu, dodiet ziņu.

Facebook

Twitter

YouTube