uzaicini

PIETEIKTIES JAUNUMIEM

ZIEDOT TIEŠSAISTĒ

Summa Tooltip € 25.00
€ 50.00
€ 100.00
€ 250.00

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

TRANSLATE PAGE

Latvian English German Icelandic Norwegian Portuguese Russian Spanish

Jaunumi novembrī

Paldies visiem, kuri sniedza ierosinājumus materiāla"Mācību asistenti bērniem ar AST, kā arī bērniem ar uzvedības traucējumiem izglītības iestādē" veidošanā. Te ir ievietots gala variants ar iestrādātiem jūsu komentāriem un labojumiem. Ja vēl ir nepieciešamas izmaiņas, papildinājumi, dodiet ziņu!

Mūsu notikumi:
Sākot ar 7. novembri Draugu darbnīcas notiks sestdienās. No 10:00 līdz 17:00 variet nākt sev ērtā laikā un darboties - izgatavot piktogrammas, veidot multenītes, apmainīties ar informāciju un iepazīties ar draugiem. Tādējādi esam attīstījuši ideju apvienot bērnus un jauniešus, kurus interesē tehnoloģijas un un pasākumus plānojam veidot regulārus, lai bērni ar kopīgām interesēm varētu satikties un sadraudzēties, un īstenot dažādus plānus gan individuāli, gan kopīgi.
Noteikti piesakieties. Ja nebūs kvoruma, pasākumi nenotiks.
Aicinām paņemt līdzi arī kaut ko garšīgu.

9. novembrī plkst. 17:00 aicinām uz sapulci par Autisma apvienības aktualitātēm .
Dienas kārtībā divi jautājumi:
Pirmais - Autisma apvienības telpas un kā apvienība darbosies pēc 16.decembra, kad mums vairs telpu nebūs,
Otrais - Labklājības ministrija ir lūgusi Autisma apvienību delēģēt pārstāvi dalībai darba grupā par asistenta pakalpojuma pilnveidošanu, tāpēc nepieciešams sagatavot mūsu priekšlikumus. Lūdzu jūsu atbalstu, jo astentu serviss ir būtisks visas dzīves garumā - gan sākot ar pirmajām dzīves dienām bērniem ar speciālajām vajadzībām un vecākiem, kuriem ir bērns ar speciālajām vajadzībām līdz darba gaitu uzsākšanai un vēlāk visas dzīves garumā, un šī ir mūsu iespēja darīt visu iespējamo kvalitatīva regulējuma izveidē.
Lūdzam atsaukties kādu, kurš būtu gatavs uzņemties veidot konstruktīvu dialogu un sadarbību ar LM asistentu jautājumā.

Paldies visiem, kuriem bija iespējas šogad piedalīties piktogrammu talkās, izgatavot materiālus sev, dalīties idejās un palīdzēt tām skolām, bērnudārziem un ģimenēm, kuriem nebija iespēju būt klāt piktogrammu sagatavošanā. Esam papildinājuši arī vizuālā atbalsta materiālus krievu valodā:
Ja Jums nepieciešams izgatavot kādus materiālus, dodiet ziņu!
Paldies Rīgas domes Labklājības depertamentam par atbalstu! Liels, liels darbs padarīts.

Esam saņēmuši aicinājumu uzstāties Latvijas Zobu higiēnistu asociācijas konferencē. Pieteiktā tēma: Bērna ar autismu stomatologa krēslā. Vai neiespējamā misija?
Tajā stāstīsim par pamatlietām, kā veidot pozitīvu un konstruktīvu sadarbību starp speciālistu un bērnu ar autiskā spektra traucējumiem. Aicinām arī Jūs atsūtīt savus stāstus, vēstījumus, pieredzi, lūgumus, ko nodot tālāk profesionāļiem.

Latvijas Autisma apvienība ir saņēmusi atļauju tulkot un drukāt, šķiet, vienu no lieliskākajām grāmatām par autismu un darba tirgu: "Vocational Training and Inclusion for People with Autism"
. Tā ir uzrakstīta vieglā, brīnišķīgā angļu valodā, un esam jau izmantojuši to lekcijās nodarbinātības valsts aģentūras speciālistiem un citur. Tā kā mūsu resursi, maigi sakot, ir ierobežoti, aicinām atsaukties tos, kuriem būtu iespēja pārtulkot kaut lappusi no šī materiāla, kā arī varētu sniegt palīdzību drukā, lai šī grāmata varētu nonākt profesionālajās izglītības iestādēs un pie darba devējiem.
Paldies jau iepriekš!
Te mūsu veidotā filmiņa par darba tirgu:


Latvijas Autisma apvienība Torņa ielā būs līdz decembra sākumam, tāpēc joprojām meklējam jaunas telpas. Ja Jums ir idejas, kur varētu būt mūsu jaunā mītnes vieta, lūdzu, dodiet ziņu.
Mēs meklējam telpas centrā, kuras pildītu vismaz trīs svarīgākās funkcijas - šī bija vieta, kur gandrīz 2000 cilvēki divarpus gadu laikā ir bez maksas apmeklējuši dažādus seminārus, darbnīcas, atbalsta grupas. Šī ir vieta, kur bērni, kurus nav iespējams citur atstāt, varēja droši spēlēties, kamēr vecāki klausījās seminārus. Šī ir vieta, kur ģimenēm ārpus Rīgas ir iespēja palikt pēc ārstu vizītēm un sagaidīt autobusus, lai nebūtu 4 stundas ar bērnu jāgaida kafejnīcās. Šī ir vieta, kur daudzi bērni un vecāki saņēma bezmaksas individuālās konsultācijas. Un mēs pašlaik meklējam līdzīgas telpas.
Mēs meklējam kādu, kas varētu izīrēt telpas par simbolisku samaksu vai iedot ziedojuma formā, jo, diemžēl, mūsu vienīgais ienākumu avots ir biedru naudas, kuras samaksā daži cilvēki un atsevišķi ziedojumi. Atzīšos, neesam stipri ziedojumu piesaistē, un priecāsimies, ja kāds varētu palīdzēt šajos jautājumos.
Tāpat lūdzam samaksāt biedru naudu vai ziedot apvienības darbam konts:
Biedrība "Latvijas Autisma apvienība"
Reģ. Nr.: 40008107099
Banka: AS SWEDBANK
SWIFT: HABALV22
IBAN: LV03HABA0551036544131

Starptautiskās ziņas:
Autism-Europe’s 11th International Congress calls upon researchers, practitioners, teachers, individuals with ASD and other interested to send their abstract submissions by 31 December 2015. Organisers strongly advise that you read the rules governing abstract submission before submitting the abstract.
These will help to guide you in preparing your submission to ensure the best likelihood of acceptance. The document may be submitted by visiting the Ex Ordo abstract submission system (you will be required to set up a free account first before uploading your submission).

26.-27. novembrī notiks ikgadējais Sociālās uzņēmējdarbības forums.
Šogad programmā: Eiropas sociālo uzņēmēju iedvesmas stāsti un diskusijas par sociālās uzņēmējdarbības tiesisko ietvaru, kā arī finansējuma iespējām Latvijā. Programma un dalības reģistrācija ŠEIT.

Vecāki, kuru bērni ar īpašām vajadzībām ir pirmsskolas vecumā, tiek aicināti piedalīties aptaujā par Agrīnās intervences centra izveides nepieciešamību. Jūsu viedoklis ir ļoti svarīgs centra izveidei. Aptauja ir anonīma un tās dati tiks izmantoti maģistra darbā "Sociālā uzņēmuma "Agrīnās intervences centrs" veidošana". Paldies!
Aptaujas anketa atrodama ŠEIT.
Tie, kuri vēlēsies uzzināt aptaujas rezultātus, aicināti sazināties ar maģistra darba veidotāju Oksanu Pētersoni o.petersone(at)inbox.lv

Facebook

Twitter

YouTube