uzaicini

PIETEIKTIES JAUNUMIEM

ZIEDOT TIEŠSAISTĒ

Summa Tooltip € 25.00
€ 50.00
€ 100.00
€ 250.00

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

TRANSLATE PAGE

Latvian English German Icelandic Norwegian Portuguese Russian Spanish

Apvienības jaunumi februārī

2014-pasaprupe

Piektdien, 5. februārī plkst. 17:00 Tērbatas ielā 28-15 aicinām uz tikšanos, lai izrunātu aktuālos jautājumus Latvijas Autisma apvienībā un saplānotu šo gadu.
Plānotās tēmas:
- Ceturtdien, 21. janvārī, valsts sekretāru sanāksmē izskatīts Ministru kabineta (MK) noteikumu projekts "Noteikumi par vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības iestāžu nodrošinājumu atbilstoši izglītojamo speciālajām vajadzībām" .
Šie noteikumi tiešā veidā ietekmēs mūsu bērnu un jauniešu dzīves kvalitāti, kā arī pedagoģiskā darba kvalitāti un aicinām jūs izteikt savus priekšlikumus.
- Aprīlis - autisma atpazīstamības mēnesis;
- Idejas brīvprātīgo darba organizēšanai, lai palīdzētu ģimenēm, kurās aug bērni ar autiskā spektra traucējumiem;
- Citi jautājumi.
Lūdzu, dodiet ziņu ja būsiet piektdien!

Lieliskas ziņas - www.autisms.lv publicējām mūsu veidoto materiālu "Ikdienas prasmes un darbības cilvēkiem ar AST", kas būs būtisks atbalsts gan vecākiem, gan pirmsskolu un skolu personālam un citām atbalsta personām bērnu, jauniešu un pieaugušo pašaprūpes prasmju paaugstināšanai.

Dzirciema ielas Stomatoloģijas klīnikā taps jauna bērnu nodaļa, un mēs kā Latvijas Autisma apvienība esam aicināti dot savus ieteikumus tās pilnveidei - sākot ar apkalpošanas niansēm līdz vizuālajam atbalstam un telpu iekārtojumam. Aicinām Jūs sūtīt savu pozitīvo un ne tik pozitīvo pieredzi, idejas, ieteikumus, gan zobu higiēnas procedūrām, gan ārstniecībai. Ļoti novērtēsim ikvienu ieteikumu, kas varēs palīdzēt pilnveidot šo būtisko jomu.
Tā kā Latvijas Autisma apvienībai vairs nav telpu un attiecīgi satikšanās iespējas būs mazākas, esam izveidojuši facebook grupu, kur būs iespējas uzdot jautājumus, dalīties ar kontaktiem, resursiem un savu pieredzi un idejām. Aicinām pievienoties gan vecākus, gan speciālistus un brīvprātīgos, gan pedagogus un arī, protams, jauniešus un pieaugušos spektrā.

Mūsu draugu ziņas:
Decembrī Rīgā uzsāktas regulāras sporta nodarbības bērniem un jauniešiem ar invaliditāti (pamatā ar intelektuāliem traucējumiem).
Pateicoties labvēļiem un facebook aktivitātei, nodarbībās ir brīvprātīgo palīgu pulks, kuri var palīdzēt individuāli dalībniekiem nodarbību laikā. Varētu būt ap 3-4 palīgi katrā nodarbībā. Tā kā grupas nodarbībām vēl komplektējas, tad aicinām pieteikties bērnus un jauniešus. Lai pieteiktos, sazinieties ar treneriem epastā (epasti pielikumā).

Starptautiskās ziņas:
We are working on a project to empower adults with Autism Spectrum Disorder to move out of their family home and live as independently as possible, while remaining connected to the larger community.
Currently, more than 3 million individuals in the US are living with Autism Spectrum Disorder, and around 500,000 of these individuals will be entering adulthood over the next ten years.
Autism Speaks is inviting people from around the world, from any background to submit innovative, breakthrough ideas in the following three home and residential support solutions:
- For individuals who require 24/7 support
- For individuals who require daily support
- For individuals who require weekly support
Prize Details: The best solution in each of these categories will receive a $50,000 USD prize. The total prize purse is $150,000 USD.
Innovative Housing & Community Support for Adults with Autism Prize Challenge Application Instructions: Last date for submission is March 1, 2016. No entry fee is required.
Challenge Guidelines/ Registration Link: You may visit the Autism Speaks House to Home Prize challenge page to find out more and to register as an innovator.

Ziņas profesionāļiem:
Iespēja apmeklēt ADOS kursus.
Administration and coding training Autism Diagnostic Observation Schedule - ADOS-2 will be held in Geneva, May 19th - 22nd, 2016
ADOS-2 is the latest revision of the Autism Diagnostic Observation Schedule, the most widely used observational assessment in the diagnosis of Autism Spectrum Disorders, in clinical and research settings. In its current version, ADOS-2 reflects the DSM-5.
-The training takes place over 4 days and covers the age span from 12 months through to adulthood.
-Trainees will learn how to administer and code ADOS-2 for all ages through watching and coding videos of the assessments, and through discussion with trainers.
-Trainees will also have the opportunity to practice with the actual activities and materials of ADOS.

Facebook

Twitter

YouTube