uzaicini

PIETEIKTIES JAUNUMIEM

ZIEDOT TIEŠSAISTĒ

Summa Tooltip € 25.00
€ 50.00
€ 100.00
€ 250.00

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

TRANSLATE PAGE

Latvian English German Icelandic Norwegian Portuguese Russian Spanish

Jaunumi martā

Pavisam drīz Latvijas Autisma apvienībai būs tikšanās ar Pašvaldību Pedagoģiski Medicīniskās komisijas psihologiem. Mēs plānojam izveidot īsu lekciju par bērniem ar autiskā spektra traucējumiem un viņu izaicinājumiem izglītības iestādēs un par ceļu līdz tam. Lai mūsu sniegtā informācija būtu precīza, noderīga, praktiska, lūdzu Jūs atsūtīt savas pārdomas, ierosinājumus, pieredzi un, iespējams, arī piedzīvojumus sadarbībā ar Pedagoģiski medicīnisko komisiju.

Svētdien, 20. martā Autisma apvienība rīko tikšanos ar izglītības psiholoģi un inovatori Paulu Weerkamp-Bartholomew no Nīderlandes, kas specializējas shēmu terapijā. ReAttach ir multimodāla terapijas metode , kas balstīta uz piesaistes teoriju, uzbudinājuma regulācijas mehānismiem un informācijas apstrādes principiem. Intervences laikā terapeits palīdz klientam pārstrādāt negatīvu pieredzi, regulēt uzbudinājuma līmeni un atjaunot veselīgu informācijas apstrādi, mainot attieksmi, balss toni, uzmanības fokusu. Tiek izmantoti arī pieskārieni klienta plaukstām. Pētījumi rāda, ka ReAttach ir efektīva gan pieaugušajiem, gan bērniem ar depresijas un trauksmes simptomiem, personības traucējumiem, UDHS, Autiskā spektra traucējumiem, cilvēkiem ar galvas smadzeņu traumām, postraumatiskā stresa sindromu, piesaistes traucējumiem un citām grūtībām. 2015.gada pētījuma publikācijai piešķirta žurnāla "Clinical Neuropsychiatry" gada balva.
Ieeja bez maksas vai par simboliskiem ziedojumiem. Aicinām pieteikties interesentus, jo vietu skaits ierobežots.

23. aprīlī plkst. 13:00-15:00 Pastorālās Mājas jaunieši kopā ar Sporta akadēmijas studentiem un sporta pedagogiem organizē Sporta pasākumu ģimenēm ar bērniem ar autismu.
Uz sporta spēlēm tiek aicināti 15 bērni ar autiskā spektra traucējumiem un viņu vecāki. Šis pasākums tiek īpaši veidots mūsu bērniem, būs vizuālais atbalsts, materiāli, lai sagatavotos pasākumam un pielāgotu vidi. Ļoti ceram, ka šis pasākums kļūs par vēl vienu skaistu tradīciju.

Tā kā Latvijas Autisma apvienībai vairs nav telpu un attiecīgi satikšanās iespējas būs mazākas, esam izveidojuši facebook domubiedru grupu, kur būs iespējas uzdot jautājumus, dalīties ar kontaktiem, resursiem un savu pieredzi un idejām. Aicinām pievienoties gan vecākus, gan speciālistus un brīvprātīgos, gan pedagogus un arī, protams, jauniešus un pieaugušos spektrā.

Starptautiskās ziņas:
Lietuvā marta beigās notiks ABA konference. Ja esiet ieinteresēti braukt kopā ar vienu mašīnu, lai samazinātu izdevumus, kā arī īsinātu ceļu, dodiet ziņu.

Facebook

Twitter

YouTube