uzaicini

PIETEIKTIES JAUNUMIEM

ZIEDOT TIEŠSAISTĒ

Summa Tooltip € 25.00
€ 50.00
€ 100.00
€ 250.00

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

TRANSLATE PAGE

Latvian English German Icelandic Norwegian Portuguese Russian Spanish

LAA jaunumi - marta otra puse

Piektdien, 11. martā plkst. 17:00 Tērbatas 28-15, Rīgā būs tikšanās ar VISC Speciālās izglītības nodaļas vadītāja Mudīti Reigasi, lai runātu par aktualitātēm speciālās izglītības aktualitātēm, kā arī, lai veidotu dialogu par plānotajām izmaiņām (MK) noteikumu projektā "Noteikumi par vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības iestāžu nodrošinājumu atbilstoši izglītojamo speciālajām vajadzībām".
Aicinām uz tikšanos vecākus, kuriem ir bērni ar speciālajām vajadzībām, kuri mācās vispārizglītojošās izglītības iestādēs un kuriem ir sarežģījumi, kā arī kuri varētu tajās mācīties, bet tas nav iespējams kādu šķēršļu dēļ. Ja jūs nevarat ierasties,lūdzu atsūtiet savus jautājumus un/vai komentārus elektroniski.
Šī ir patiešām svarīga tikšanās, jo šie MK noteikumi noteiks mūsu bērnu mācību un dzīves kvalitāti vēl daudzus gadus.

Svētdien, 20. martā plkst. 11:00 Tērbatas ielā 28-15, Rīgā Autisma apvienība rīko tikšanos ar izglītības psiholoģi un inovatori Paulu Weerkamp-Bartholomew no Nīderlandes, kas specializējas shēmu terapijā . ReAttach ir multimodāla terapijas metode, kas balstīta uz piesaistes teoriju, uzbudinājuma regulācijas mehānismiem un informācijas apstrādes principiem. Intervences laikā terapeits palīdz klientam pārstrādāt negatīvu pieredzi, regulēt uzbudinājuma līmeni un atjaunot veselīgu informācijas apstrādi, mainot attieksmi, balss toni, uzmanības fokusu. Tiek izmantoti arī pieskārieni klienta plaukstām. Pētījumi rāda, ka ReAttach ir efektīva gan pieaugušajiem, gan bērniem ar depresijas un trauksmes simptomiem, personības traucējumiem, UDHS, Autiskā spektra traucējumiem, cilvēkiem ar galvas smadzeņu traumām, postraumatiskā stresa sindromu, piesaistes traucējumiem un citām grūtībām. 2015.gada pētījuma publikācijai piešķirta žurnāla "Clinical Neuropsychiatry" gada balva.
Ieeja bez maksas vai par simboliskiem ziedojumiem.
Aicinām interesentus pieteikties laicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots.

Pirmdien, 21. martā plkst. 10:00-14:00 Tērbatas 28-15, Rīgā notiks īpaša darbnīca "Kāpēc tieši tā?", kur sadarbībā ar lielisku ekspertu no Norvēģijas Harald Needreland Thomander praktiskā un aizraujošā darbnīcā izzināsim ziemeļvalstu praktisko pieeju un filozofiju audzēkņu ar speciālām vajadzībām iekļaušanā izglītības iestādēs:
- izglītības iestāžu filozofija;
- funkcionālā līmeņa izvērtēšana un respekts;
- mācību un saskarsmes vides veidošana;
- stresa menedžments audzēkņiem un pedagogiem;
- sociālo prasmju veidošana;
- individuālo izglītības plānu nozīme un veidošana (ja būs īpašs pieprasījums).
Šīs nebūs tikai praktiskas vadlīnijas, kā ko darīt, bet arī dziļāks ieskats, kāpēc tieši tā strādā Ziemeļvalstīs. Tās nebūs programmas, kuru ieviešana prasa miljonus, bet gan praktikas atbildes uz jautājumiem tiem, kuri dara vai plāno to darīt, bet pietrūkst ideju vai padoma. Šī būs aizraujoša darbnīca gan skolu vadītājiem, gan metodiķiem un citiem darbiniekiem, gan izglītības plānotājiem un citiem īstenotājiem.
Pieteikšanās obligāta, jo vietu skaits ir ierobežots!
Paldies Ziemeļvalstu birojam par iespēju tapt šai darbnīcai.

Esam izveidojuši facebook domubiedru grupu, kur būs iespējas uzdot jautājumus, dalīties ar kontaktiem, resursiem un savu pieredzi un idejām. Aicinām pievienoties gan vecākus, gan speciālistus un brīvprātīgos, gan pedagogus un arī, protams, jauniešus un pieaugušos spektrā.

Mūsu draugu ziņas:
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) aicina pieteikties dalībai radošajās darbnīcās “Iecietības un izpratnes veicināšana sākumskolā”. Tās domātas sākumskolu pedagogiem un atbalsta personālam, kuri strādā ar 1.–5. klašu skolēniem. Sīkāka informācija pa tālr. 67 359 147 vai E-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

10. martā E-prasmju nedēļas ietvaros notiks pasākums „Mediju un informācijas pratība ilgtspējīgai attīstībai – no koncepta līdz praksei”, kas orisināsies NVO namā (Laimdotas iela 42, Rīga).
Pasākumā plānots diskutēt par mediju un informācijas pratības nozīmi ilgtspējīgas attīstības veicināšanā, jo īpaši izglītības jomā, skatot šī koncepta klātbūtni formālajā, neformālajā un ikdienas mācīšanās procesā. Tāpat plānots diskutēt par mediju un informācijas pratības daudzdimensionālo klātbūtni dažādās dzīves jomās, izceļot bibliotēku kā mediatoru nozīmīgo lomu mediju un informācijas pratības veicināšanā bērniem un jauniešiem, kā arī digitālās starppaaudžu (bērnu un vecāku) plaisas mazināšanā.
Pieteikšanās līdz šī gada 7. martam, rakstot uz E-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot pa tālr. 67325109.

Facebook

Twitter

YouTube