uzaicini

PIETEIKTIES JAUNUMIEM

ZIEDOT TIEŠSAISTĒ

Summa Tooltip € 25.00
€ 50.00
€ 100.00
€ 250.00

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

TRANSLATE PAGE

Latvian English German Icelandic Norwegian Portuguese Russian Spanish

Latvijā pieejama programma “STOP 4-7” bērniem ar uzvedības traucējumiem

20160429-skalbes5

Biedrība “Skalbes” sadarbībā ar biedrību „Latvijas Autisma apvienība” īsteno projektu „Uzvedības terapija un sociālo prasmju trenēšana 4-8 gadus veciem bērniem ar uzvedības problēmām”, identifikācijas Nr. 2014.EEZ/PP/1/MIC/051, Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta „NVO fonds” ietvaros.

Projekta ietvaros Latvijā ir pilotēta jauna programma “STOP 4-7”, kas paredzēta bērniem ar uzvedības problēmām . Programmā tiek iesaistīti ne tikai bērni, bet arī to vecāki un pedagogi, kuri 10 nedēļu laikā apmeklē:
• 10 grupu nodarbības bērniem;
• līdz 10 individuālajām konsultācijām katram bērnam;
• 10 grupu nodarbības vecākiem;
• 4 pedagogu grupas apmācības.
Nodarbības vada profesionāli treneri/speciālisti, kuri apguvuši “STOP 4-7” programmu.

Rīgā ir novadītas divas “STOP 4-7” grupas, kuras kopumā ir apmeklējuši 36 bērni no 35 ģimenēm un 23 skolotāji. Paralēli nodarbībām sadarbībā ar Latvijas Universitāti ir veikts pētījumi par programmas efektivitāti. Pētījumā secināts, ka pēc dalības programmā ir samazinājies vecāku izjustais distress, uzlabojušās vecāku audzināšanas prasmes, samazinājusies nekonsekventa disciplinēšana, samazinājušās bērna agresīvās uzvedības izpausmes, uzmanības problēmas.
Lai programma būtu pieejama plašākai sabiedrības daļai, no flāmu valodas ir pārtulkotas un pielāgotas Latvijas situācijai programmas “STOP 4-7” rokasgrāmatas. Tagad latviešu valodā ir pieejamas trīs programmas rokasgrāmatas, kuras ir paredzētas bērnu, vecāku un pedagogu grupu nodarbību vadīšanai. Rokasgrāmatas būs pieejamas visiem treneriem, kuri apgūs programmu speciāli organizētās apmācībās.
27. aprīlī notika projekta noslēguma pasākums, kura ietvaros 30 pedagogi un pirmsskolu pārstāvji tika iepazīstināti ar programmu, pētījuma rezultātiem un EEZ finanšu instrumenta un Latvijas valsts sniegto atbalstu. Pasākuma apmeklētāji atzina, ka šāda programma būtu nepieciešama ļoti daudziem pirmsskolu audzēkņiem. Ir uzsāktas sarunas par programmas ieviešanu vairākās pirmsskolas izglītības iestādēs.
Ar “STOP 4-7” programmu ir iepazīstināti Valsts izglītības satura centra un Rīgas domes pārstāvji, lai veicināti programmas ieviešanu pirmsskolas un sākumskolas izglītības iestādēs.

Plašāka informācija par programmu “STOP 4-7” iespējams saņemt, rakstot uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot uz tālr. nr. 29699563 (Laura Pirsko), tālr. nr. 22303250 (Inese Lapsiņa).
Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Programmu finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts. Papildus informāciju par programmu var iegūt:
www.eeagrants.org
www.eeagrants.lv
www.sif.gov.lv
Plašāku informāciju par projektu sniegs projekta vadītāja Baiba Berovska, tālrunis: 67240042, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

20160425_logo

Facebook

Twitter

YouTube