uzaicini

PIETEIKTIES JAUNUMIEM

ZIEDOT TIEŠSAISTĒ

Summa Tooltip € 25.00
€ 50.00
€ 100.00
€ 250.00

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

TRANSLATE PAGE

Latvian English German Icelandic Norwegian Portuguese Russian Spanish

LAA jaunumi - tiekamies LAMPA festivālā rīt!

Rīt, piektdien, 1. jūlijā Latvijas Autisma apvienība ar Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā atbalstu piedalīsies sarunu festivālā LAMPA, kur veidosim simulāciju "Nākotnes mājas būvniecība" , kas parādīs to, kā sadarbojamies un kā varētu sadarboties drošas un iekļaujošas vides veidošanā. Ja plānojiet būt, aicinām Darbnīcu teltī ierasties nedaudz ātrāk - ap 15:45 .
Ja Jums ir laiks, iespējas un vēlēšanās, aicinām jūs palīgā veidot šo pasākumu, kā arī, protams, aicinām piedalīties. Ideja par šo simulāciju ir tapusi pēc tam, kad ar ar Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā padomes palīdzību izstrādājām materiālu "Vadlīnijas cilvēku ar autiskā spektra traucējumiem iekļaušanai darba tirgū" .
Mēs vēlamies šo materiālu nepārtraukti pilnveidot, tāpēc aicinām jūs izteikt viedokli par to, aizpildot pie materiāla esošo anketu. Mēs turpināsim veidot jaunas nodaļas, kā arī papildināsim esošās. Kā arī, protams, gaidīsim Jūs festivālā LAMPA vai citos pasākumos.

Sadarbībā ar Latvijas Mākslas akedēmijas Funkcionālā dizaina katedru mums ir ideja kādā skolā īstenot universālā dizaina principus, kas padara izglītības vidi drošu, pieejamu, saprotamu un iekļaujošu ikvienam : gan bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, gan bērniem ar uzvedības un komunikaciju problēmām, u.c.
Tāpēc mēs esam tādas vispārizglītojošās skolas meklējumos, kas būtu gatava īstenot šo tik vajadzīgo ideju gan ar Mākslas akadēmijas, gan starptautisko partneru palīdzību, kas būtu gatava izzināt, pētīt, kuras pedagogi ir ieinteresēti apgūt jaunas prasmes un pieejas, un kas pēc tam būtu gatava dalīties ar iegūtajām zināšanām un pieredzi ar citām skolām.
Šai idejai diemžēl nav finansējuma, bet sāksim soli pa solim. Pašlaik mums ir pieteikušās vairākas specialās skolas, privātās skolas, kā arī skolas ārpus Rīgas, bet mēs priecātos par "parastu" vispārizglītojošo skolu Rīgā, ko ikdienā studenti varētu viegli sasniegt.

Mums ir lieliskas ziņas! Esam sagatavojuši sociālos stāstus materiālu pozitīvai uzvedībai skolā bērniem ar komunikācijas un uzvedības grūtībām .
Ko ar šiem stāstiem darīt? Tie ir sagatavoti Powerpoint formātā, lai jūs varētu tos lejupielādēt, papildināt ar citiem attēliem, fotogrāfijām un tekstiem atbilstoši jūsu bērnu vai jūsu audzēkņu situācijai un viņiem tos parādīt.
Iespējams, viņi no sākuma būs jāmotivē tos kopā ar jums lasīt, bet gan teorija, gan arī prakse rāda, ka šī ir lieliska formula uzvedības korekcijai arī bērniem ar nozīmīgām uzvedības problēmām.
Tāpat aicinām papildināt šos vai citus veidotos stāstus, kā arī sūtīt tos mums ievietošanai mājas lapā. Tas būs nozīmīgs resurss gan vecākiem, gan pedagogiem. Sīkāk par sociālo stāstu veidošanu informāciju varat atrast te .

Latvijas Autisma apvienība sadarbībā ar Latvijas Universitāti šī gada oktobrī organizēs divu dienu konferenci par autismu. Ja Jums ir idejas par tēmām, kuras skatīt, par vieslektoriem, kurus aicināt, par darbnīcām, vai arī Jums ir iespēja palīdzēt ar darbiem un padomiem, dodiet ziņu!
Esam izveidojuši facebook domubiedru grupu, kur būs iespējas uzdot jautājumus, dalīties ar kontaktiem, resursiem un savu pieredzi un idejām. Paldies visiem, kuri pievienojušies. Šī varētu būt arī vide dažādām jaunākām publikācijām un citām aktualitātēm.
Aicinām pievienoties gan vecākus, gan speciālistus un brīvprātīgos, gan pedagogus un arī, protams, jauniešus un pieaugušos spektrā. https://www.facebook.com/groups/1632980283603815

Šobrīd Latvijā ir izdotas “ Uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroma (UDHS) diagnostikas un korekcijas vadlīnijas bērniem un pusaudžiem ” autoru kolektīva: profesore Raisa Andrēziņa, dr. Elmārs Tērauds, dr. med. Laura Ķevere, dr. Ņikita Bezborodovs redakcijā.

Facebook

Twitter

YouTube