uzaicini

PIETEIKTIES JAUNUMIEM

ZIEDOT TIEŠSAISTĒ

Summa Tooltip € 25.00
€ 50.00
€ 100.00
€ 250.00

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

TRANSLATE PAGE

Latvian English German Icelandic Norwegian Portuguese Russian Spanish

LAA jaunumi augustā

Labrīt!

Gatavojoties jaunajam mācību gadam, informējam par tuvākajā apktivitātēm Latvijas Autisma apvienībā

Otrdien, 8.augustā Tērbatas ielā 28-15 no plkst 17:00-19:00 notiks dinamiska, pozitīva un praktiska praktiska darbnīca "Kā palīdzēt mazināt bērnam trauksmi pirmsskolā un skolā, izmantojot "Dusmu kontroles spēli", spēli °Mācīties.
Draudzēties.Spēlēties" , kā arī citas rotaļas un spēles". Darbnīca ir bez maksas, aicinām līdzi ņemt groziņu omulības veidošanai. Noteikti piesakieties, lai varam sagatavot pozitīvās motivēšanas materiālus pietiekamā skaitā ;)

Trešdien 9.augustā no 17:00-19:00 Tērbatas ielā 28-15 notiks bezmaksas ABA ievadlekcija tiem, kuri vēlas uzzināt, kas ir ABA, kā arī tiem, kuri vēl nav pārliecināti, vai vēlas to studēt, tiem, kuriem trūkst informācijas par ABA terapijas pamatbūtību, ieguvumiem un norisi. Lekciju lasīs Kyle Mokma (ASV, Igaunija), licecēts ABA terapeits, pasniedzējs. (M.A. Industrial and Organisational Psychology, B.A. Bahavioral Sciences). Viņam ir liela praktiska pieredze darbā ar bērniem dažādās pasaules valstīs.
Pieteikšanās obligāta.

Ceturtdien, 17.augustā no plkst 16:00-18:00 aicinām uz tikšanos ar Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) komandu. Vasarā notika divi semināri par bērna sagatavošanu skolas gaitām, kā arī Autisma apvienība gandrīz katru dienu saņem zvanus par šo tēmu. Esam apzinājuši, ka Rīgā vien mācības pirmajā klasē uzsāks vismaz 15 bērni, kuriem ir autiskā spektra traucējumi. Tā kā vecāki sastopas ar daudziem jautājumiem un šķēršļiem, saistītiem gan ar sadarbību ar skolu, gan mācību programmu izvēli, gan tiesībām izvēlēties tuvāko mācību iestādi utt., ceturtdien 17. augustā no plkst 16:00-18:00 Tērbatas ielā 28-15 būs tējas pēcpusdiena ar IKVD komandu. Piebildīšu, ka ļoti augstu vērtēju, ka šo gadu laikā IKVD ir bijis konstruktīvs partneris un palīgs sarežģītu stāstu risināšanā. Lai mūsu saruna būtu maksimāli produktīva un fokusēta, aicinām kopā ar pieteikšanos sūtīt savus jautājumus uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Trešdien, 23.augustā Kalpaka bulvārī 4, Rīgā no plkst 10:00-14:30 PhD Dr.Neil Martin (ASV), Uzvedības analīzes terapeits, BACB Starptautiskās attīstības direktors vadīs lekciju "ABA un autisms". Lekcijas tēmas - ABA un autisms - zinātniskie pētījumi un pierādījumi; Kā saprast problēmizraisošu uzvedību; Pieejas un atbalsts autisma gadījumos.

Pieteikšanās ir obligāta, rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Tas nepieciešams, jo atkarībā no dalībnieku skaita var mainīties pasākuma norises vieta, un par to informēsim atsevišķi. Lekcija būs angļu valodā, un tiks nodrošināts tulkojums. Lekcija ir bez maksas, tomēr novērtēsim, ja kādam būtu laiks un iespēja palīdzēt ar tulkošanu vai šr nelielu ziedojumu Latvijas Autisma apvienībai (LV03HABA0551036544131), lai varam kšrpńm noorganizēt kafijas pauzi no segt citus tehniskos izdevumus.


No 23. līdz 26 augustam augusta izcilas treneru komandas vadībā sāksies 2 gadu ilga ilga starptautiskā izglītības programma "Lietišķā uzvedības analīze" (Applied Behavior Analysis - ABA). Mācības notiks angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā. Pasaulē šī uz pierādījumiem balstītā metode tiek plaši izmantota bērniem un pieaugušajiem ar uzvedības problēmām, attīstības traucējumiem, kā arī dažādu grūtību gadījumos, kurus novērst palīdz uzvedības analīze un dažādu prasmju mācīšana. Arī organizācijām. To iespējams apgūt psihologiem, pedagogiem, sociālajiem darbiniekiem, logopēdiem, kā arī citiem speciālistiem, kuru darbs saistīts ar palīdzību cilvēkiem. Vēl ir vairākas brīvas vietas! Ja ir kādi jautājumi, droši rakstiet Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .


Lai izceltu labās prakses piemērus izglītības jomā, Latvijas Autisma apvienība sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un UNESCO organizē konkursu "Labā prakse autisma jomā". Konkursa mērķis ir atrast, izcelt atbalstīt tās izglītības iestādes Latvijā, kuri darbojas bērnu ar autiskā spektra traucējumu iekļaušanā, izglītošanā, attīstībā, kā arī pateikt paldies šo skolu pedagogiem, kuri dara nenovērtējamu darbu gan mācību pieejas izstrādē un pielāgošanā, gan bērnu dzīves kvlitāte uzlabošanā kopumā.
Lai piedalītos konkursā, izglītības iestādei, pedagogu kolektīvam vai individuālam pedagogam jāaizpilda pašnovērtējuma anketa. Aicinām nenobīties no tās plašuma - šī detalizācija dos jums daudzas idejas, ko vēl iespējams uzlabot darbā gan ar bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, gan bērniem ar uzvedības un komunikācijas problēmām kopumā. Pašvērtējuma anketas aicinām iesniegt līdz 13.oktobrim. Laika ir daudz, lai ikvienam būtu iespēja gan apkopot šo mācību gadu, kurš tikko noslēdzās, gan ieviest un apkopot labās prakses piemērus nākamā mācību gada pirmajos mēnešos. Sīkāka informācija: www.autisms.lv

Mūsu vecāku ziņas:
No augusta vidus-septembra meklējam asistentu Dāvidam bērnudārza gaitās Siguldā uz pusi dienas - no 9.00 līdz 14.00. Dāvidam ir 5 gadi, viņš ir nerunājošs, ļoti aktīvs, pozitīvs bērns. Meklējam cilvēku, kas ir pacietīgs, motivēts mācīties, apgūt jaunas prasmes un sadarboties. Iepriekšēja pieredze un zināšanas par autismu vēlamas , bet ne obligātās, būtiskākais ir motivācija.
Ja zināt kādu piemērotu, ieinteresētu cilvēku, būšu pateicīga, ja padalīsieties ! Gaidīšu ziņu uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai tel 26622603.


Esam izveidojuši facebook domubiedru grupu, kur ir iespējas uzdot jautājumus, dalīties ar kontaktiem, resursiem, savu pieredzi un idejām. Paldies visiem, kuri pievienojušies. Šī varētu būt arī vide dažādām jaunākām publikācijām un citām aktualitātēm. Aicinām pievienoties gan vecākus, gan speciālistus un brīvprātīgos, gan pedagogus un arī, protams, jauniešus un pieaugušos spektrā.
https://www.facebook.com/groups/1632980283603815


Tāpat esam izveidojuši Facebook domubiedru grupu Vizuālais atbalsts
https://www.facebook.com/groups/343095856047347
, kurā aicinātpievienoties gan vecākus, gan speciālistus, pedagogus un atbalsta personālu un citus interesentus. Droši uzdodiet jautājumus tur - palīdzēsim sagatavot individuālus materiālus, sociālos stāstus, kā arī izdrukāt, laminēt un sagatavot tos darbam.

Facebook

Twitter

YouTube