uzaicini

PIETEIKTIES JAUNUMIEM

ZIEDOT TIEŠSAISTĒ

Summa Tooltip € 25.00
€ 50.00
€ 100.00
€ 250.00

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

TRANSLATE PAGE

Latvian English German Icelandic Norwegian Portuguese Russian Spanish

LAA jaunumi martā

Labdien!
Tā kā aprīlis ir Autisma atpazīstamības mēnesis, mums ir ideja - izveidot virtuālu galeriju ar mūsu bērnu, jauniešu un pieaugušo darbiņiem, kas atspoguļotu viņu talantus, intereses, pasaules izpratni un redzējumu. Atsūtiet, lūdzu, fotogrāfiju vai skanētu darbu (vai vairākus darbiņus) uz  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  <mailto: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. >, norādot vārdu (ja vēleties), vecumu (ja vēlaties) un īsu aprakstu par bērnu vai darbiņu (arī, ja vēlaties).

Piektien 23.martā plkst 18:00 -19:30 Tērbatas ielā 28-15 aicinām uz tikšanos pieaugušos, kuri ir jūtas spektrā, kuri ir spektrā un tos, kuriem ir jautājumi par pieaugušajiem ar AST. Plānotā sarunas tēma "Kā atslēgties", nekaitējot sev". Ieeja bez maksas, bet aicinām paņemt līdzi kādu cienastiņu pie tējas un kafijas. Droši nāciet nepiesakoties :).
Sīkāka informācija pr pieaugušo ar AST aktivitātēm ir atsevišķā domubiedru grupā: https://www.facebook.com/groups/Autisma.spektrs.pieaugusajiem/

Ceturtdien 4.aprīlī plkst 17:30 notiks tējas pēcpusdiena vecākiem un pedagogiem, kuri strādā ar bērniem ar AST: "Kā neproduktīvo laiku pie ekrāniem pārvērst produktīvā." Dalīsimies pieredzē, analizēsim dažādas aplikācijas, kuras palīdz bērniem apgūt dažādas prasmes, kā pārslēgties prom no aplikācijām, kuras rada trauksmi un atkarību un kurās sanāk "iestrēgt", kā arī runāsim, kā strukturēt laiku un atbrīvot vietu citām lietām. Šoreiz aicinām vecākus,pedagogus un citus interesentus, kuru redzeslokā ir bērni no piektās klases un vecāki. Nākamajā mēnesī veidosim šādu pašu pieredzes apmaiņas darbnīcu mazākajiem.
Pieteikšanās: https://goo.gl/forms/0BkCcuSADtgHYDuO2


Svētdien 8.aprīlī RSU Rehabilitācijas fakultātes Mākslu terapijas maģistratūras studiju programmas studente Diāna Serga prakses ietvaros piedāvā bezmaksas mākslas terapijas sesijas vecākiem, kuri audzina bērnus ar autiska spektra traucējumiem. Prakse paredz dalību desmit mākslas terapijas sesijās grupā (6-8 cilvēki), kas notiks 1 reizi nedēļā svētdienu rītos no plkst. 10:00-11:30 (par piemērotāko laiku vienosies pati grupa, tāpēc, ja jums ir nterese, bet netiekat šajā laikā, dodiet ziņu Diānai).

Laiks – 10 sesijas, vienu reizi nedēļā 2 stundas (120 min).Tērbatas ielā 28-15.

Katrai sesijai plānota sava tēma, kas atbilst grupas dalībnieku mērķiem.

Dalība grupā ir bez maksas.

Pieteikšanās grupā līdz 22. martam, rakstot uz  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  vai zvanot 28818268.Latvijas Autisma apvienība organizē labās prakses pieredzes braucienu uz Varšavu no 6.līdz 8. jūnijam. Programmā paredzēts dienas centra apmeklējums pieaugušajiem ar autiskā spektra traucējumiem, izglītības iestāžu apmeklējums, lai iepazītos ar labo praksi izglītības lomā, kā arī autisma konferences apmeklējums. 8 pedagogiem tiks apmaksāts ceļš un viesnīca. Priekšroka tiks dota organizācijām, kuras iesniedza pašvērtējuma anketas konkursam "Labā prakse autisma jomā 2017". Kopējais dalībnieku skaits - līdz 12. Ja kāds vēlas pievienoties ar savu līdzfinansējumu, arī dodiet ziņu!
Lūdzam pieteikties šīs nedēļas laikā līdz 23.martam, atsūtot braucēja vārdu un uzvārdu, epastu un tālrumi. Ja ir kādi jautājumi, droši zvaniet un rakstiet.


Aicinām rezervēt datumus:
Ar prieku un lepnumu informējam, ka 4.jūnijā 10:00-18:00 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā centrā Jelgavas ielā 1 notiks unikāla konference "Agrīnā autisma intervence: Denveras modelis" (Early Start Denver Model). Šī metode 2012.gadā tika atzīta par vienu no 10 nozīmīgākajiem medicīnas atklājumiem pasaulē. Apmācības organizē Kalifornijas Universitātes Davis MIND institūts (MIND - Medical Investigation of Neurodevelopmental Disorders
Tā paredzēta bērniem no 12 mēnešu līdz 4 gadu vecumam. Pētījumi liecina, ka šī metode uzlabo smadzeņu funkcionēšanu, normalizē smadzeņu aktivitāti, izteikti palīdz uzlabot valodas attīstību un adaptācijas spējas, mazina autisma simptomus, kā arī uzlabo intelekta koeficientu par 18 punktiem, salīdzinot ar 4 punktiem citās intervencēs. Speciālista pārraudzībā šo pieeju, kas prasa aptuveni 20 stundas nedēļā, var īstenot paši vecāki; konsultants palīdz tikai 1-2 h nedēļā.
Pasākums būs angļu valodā, tiks nodrošināts tulkojums. Piesakoties līdz 10. aprīlim, dalības maksa ir 50 eiro.
Pieteikšanās: www.ej.uz/denvera <http://www.ej.uz/denvera>


Latvijas Autisma apvienības konference "Labā prakse autisma jomā 2018" notiks šī gada 14. un 15. decembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Aicinām sūtīt savus ieteikumus lekcijām, kādus vietējos un starptautiskos lektorus vēlaties dzirdēt, praktiskajām darbnīcām, talantu pasākumiem un citām aktivitātēm!


Un vēl....
Esam izveidojuši facebook domubiedru grupu, kur ir iespējas uzdot jautājumus, dalīties ar kontaktiem, resursiem, savu pieredzi un idejām. Paldies visiem, kuri pievienojušies. Šī varētu būt arī vide dažādām jaunākām publikācijām un citām aktualitātēm. Aicinām pievienoties gan vecākus, gan speciālistus un brīvprātīgos, gan pedagogus un arī, protams, jauniešus un pieaugušos spektrā. https://www.facebook.com/groups/1632980283603815 <https://www.facebook.com/groups/1632980283603815>

Tāpat esam izveidojuši Facebook domubiedru grupu Vizuālais atbalsts https://www.facebook.com/groups/343095856047347 <https://www.facebook.com/groups/343095856047347> , kurā aicinātpievienoties gan vecākus, gan speciālistus, pedagogus un atbalsta personālu un citus interesentus. Droši uzdodiet jautājumus tur - palīdzēsim sagatavot individuālus materiālus, sociālos stāstus, kā arī izdrukāt, laminēt un sagatavot tos darbam.

PS Atvainojamies par visām gramatikas kļūdām - tās noteiti te ir, tāpat atvainojamies, ja saņēmāt šo epastu kļūdas pēc vai šīs ziņas Jums vairs nav aktuālas. Ja tas noticis vai nevēlaties vairāk saņemt Latvijas Autisma apvienības jaunumus, lūdzam atsūtīt ziņu uz šo epastu ar tēmu "Atteikties"

Facebook

Twitter

YouTube