Apmācību kurss

Kursa mērķi

  • Nodrošināt profesionālās izglītības pedagogus ar prasmēm un zināšanām, lai efektīvi vadītu HOST tematiskās mācības. Šīs apmācības būs vērstas uz specifiskām viesmīlības nozares personāla speciālistu un vadītāju mācību vajadzībām.
  • Nodrošināt viesmīlības nozares personāla vadītājiem un vadītājiem iespēju izmantot HOST galda spēli kā praktisku rīku, lai atbalstītu personāla ar autismu profesionālo attīstību un viņus sekmīgi iekļautu savās komandās.

Šajā 5 moduļu mācību kursā apvienota teorija, prezentācijas un rokasgrāmatas apmācību vadītājiem, lai nodrošinātu visaptverošu mācību pieredzi.

Kursa saturs

  • 1. modulis: “Vispārīga informācija par autisma spektru” padziļināti iepazīstina ar to, kas ir autisms, pētot tam raksturīgās iezīmes un kliedējot izplatītus mītus. Modulī izklāstītas grūtības, ar kurām darbinieki ar autismu var saskarties darbavietā, un aprakstīti saprātīgi pielāgojumi, kas var atvieglot viņu darbu un sekmēt panākumus. Šajā modulī aplūkoti arī dažādības, līdztiesības un iekļaušanas (Diversity, Equity and Inclusion) principi un tas, kā tie sasaucas ar sociālās atbildības politiku (Social Responsibility Policy), lai radītu visiem draudzīgu un atbalstošu darba vidi.
  • 2. modulis: “Savstarpējā saskarsme” pievēršas komunikācijas stratēģijām veiksmīgai mijiedarbībai ar darbiniekiem, kuriem ir autisms. Pēc moduļa apgūšanas apmācību dalībnieki spēs darbiniekus motivēt, sniegt atgriezenisko saiti un skaidri aprakstīt darba lomas, uzdevumus un pienākumus. Modulī aprakstītas tādas darbības kā mērķu izvirzīšana un saskaņošana, kā arī efektīva informēšana par pārmaiņām. Modulis nodrošina apmācību dalībniekus arī ar prasmēm, kas nepieciešamas, lai veicinātu sociālo iekļaušanu, un par daudzveidīga darbaspēka priekšrocībām.
  • 3. modulis: “Pārmaiņu vadība” palīdz viesmīlības nozares vadītājiem orientēties tajā, kā integrēt darbiniekus ar autismu. Moduļa ietvaros tiek mācīti praktiski pārmaiņu vadības modeļi, kas pielāgojami viesmīlības nozarei, un apmācību dalībnieki tiek sagatavoti veiksmīgu pārmaiņu iniciatīvu plānošanai, vadīšanai un pārraudzībai. Šis modulis iepazīstina ar pārmaiņu vadības plāna izstrādi un to, kā kolektīvā apmainīties ar informāciju un zināšanām. Tajā tiek pētīta arī komandas darba un sadarbības nozīmība šajā procesā, veicinot darbinieku ar autismu (un bez) iekļaušanu. Modulis iepazīstina ar vērtīgiem resursiem un metodēm, lai pārmaiņu vadība noritētu raiti un efektīvi.
  • 4. modulis: “Atbalsta vadība” sniedz zināšanas un prasmes, lai radītu labvēlīgu vidi darbiniekiem ar autismu. Modulī tiek pētīts darbinieku ar autismu ietekme uz darbavietu un sniegtas norādes, kā vadīt autismam draudzīgas komandas. Modulī tiek aplūkota īpaši pielāgotas apmācības nodrošināšana un sociālās iekļaušanas veicināšana. Apmācību dalībnieku atklās ieguvumus no nopietnajām spēlēm (serious games) un spēļošanas (gamification), kā arī galda spēles HOST pamatprincipus un dizainu.
  • 5. modulis: “Novērtēšana un pārraudzība” ļauj apmācību dalībniekiem izmantot HOST rīkus, lai sekmētu patiesi iekļaujošu darbavietu. Šajā modulī tiek pētītas priekšrocības, ko šie rīki sniedz vadītājiem, darbiniekiem un visai komandai. Modulis iepazīstina izglītojamos ar HOST rīku efektīvu izmantošanu, kā arī sniedz izpratni par darba izpildes novērtēšanu un tās nozīmi apmierinātības ar darbu veicināšanā.


Projekts ir finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Projekta numurs: 2022-1-CY01-KA220-VET-000086365. Projektu īsteno starptautiski partneri ar dažādu pieredzi.

Šis paziņojums atspoguļo tikai autoru viedokli, un Komisija nav atbildīga par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.