RURAAC pilotprojekta ietvaros jaunieši izzina dabu, izmantojot vizuālo atbalstu
13. septembrī RURAAC pilotprojekta ietvaros notika aizraujoša ekskursija, kas apvienoja piedzīvojumu brīvā dabā ar jaunu prasmju apgūšanu. Izmantojot iepriekš sagatavoto vizuālo atbalstu, jaunieši ar autismu no dienas centra izplānoja un pārrunāja savu ceļojumu uz Mazsalacu. Vizuālie materiāli palīdzēja viņiem labāk saprast ekskursijas maršrutu, aktivitātes un noteikumus.
Pēc rūpīgas sagatavošanās jaunieši devās uz Mazsalacu, kur viņus sagaidīja skaista dabas taka Skaņākalna parkā. Arī šeit vizuālais atbalsts bija neaizstājams palīgs. Izmantojot īpaši projekta ietvaros izstrādātu karti, dalībniekiem bija vieglāk orientēties apkārtnē un atrast visus norādītos pieturpunktus. Katrs pieturpunkts bija īpašs un sniedza jaunus iespaidus par dabu.
Ekskursijas laikā jaunieši ne tikai izkustējās un baudīja dabas skaistumu, bet arī attīstīja savas komunikācijas prasmes. Vizuālais atbalsts ļāva viņiem vieglāk izteikt savas domas un izjust piederības sajūtu grupā.
Dienas noslēgumā visus dalībniekus gaidīja kopīgs pikniks.
Šī ekskursija ir tikai viens no daudzajiem RURAAC projekta pasākumiem. Tās mērķis bija parādīt, ka arī cilvēki ar īpašām vajadzībām var pilnvērtīgi piedalīties sabiedriskajā dzīvē un baudīt dabas skaistumu, un izmēģināt projekta laikā radītos vizuālā atbalsta materiālus.
Kas ir RURAAC projekts?
RURAAC projekta mērķis ir veicināt cilvēku ar intelektuālās attīstības traucējumiem un komunikācijas traucējumiem sociālo iekļaušanu lauku apvidos. Projekts izmanto augmentatīvo un alternatīvo komunikāciju (AAK), lai nodrošinātu efektīvu komunikāciju un padarītu pasauli pieejamāku ikvienam.
Kāpēc vizuālais atbalsts ir tik svarīgs?
Vizuālais atbalsts ir lielisks rīks, kas palīdz cilvēkiem ar dažādām vajadzībām labāk saprast apkārtējo pasauli. Attēli, zīmes un simboli sniedz papildu informāciju un atvieglo komunikāciju.